Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, rok B                       1.04.2018

 

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, w tym tygodniu zapraszam p. Aleksandrę Rogala, Julitę Kaszowicz, Wioletę Hajdamowicz.

2. Dziękuję, że tak wiele osób przystąpiło do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, dziękuję że tak wielu osób pragnie się modlić w intencji przyszłych matek i dzieci zagrożonych niebezpieczeństwem nieurodzenia...

3. Dziękuję za wyrazy życzliwości pod moim adresem, za wszystkie życzenia składane w Wielki Czwartek, w dniu ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa.

4. Dziękuje serdecznie za dbałość o obrusy ołtarzowe. Bóg zapłać.

5. W piątki Wielkiego Postu były zbierane ofiary na Mszy św. na kwiaty do grobu Pańskiego. Za ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

6. Dziękuje serdecznie za pomoc przy dekorowaniu kościoła na Triduum Paschalne, tj. Ciemnicę i Grób Pański. Bóg zapłać.

7. Dziękuje wszystkim osobom angżującym się w minionym tygodniu przy przebiegu liturgii, i poza liturgią, wszystkim ministrantom, osobom czytającym, śpiewającym…

8. Dziękuje serdeczne strży pożarnej za nieocenioną pomoc, w Wielką Środę za zabezpieczenie trasy przejścia Drogą Krzyżową ulicami Sadlinek, w Wielki Piątek i Wielką sobotę cały dzień młodszym strżakom i następnie dorosłym za wartę przy Grobie Pańskim całą noc do poranka wielkanocnego, jak również pomoc w procesji rezurekcyjnej…

9. Przez cały tydzień trwa Oktawa Wielkanocy, nie ma postu od pokarmów mięsnych.

10. Poniedziałek wielkanocny, Msze św. o godz. 7.30, 9.30 i 11.30. nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Ofiary na tacę są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic Ĺťywego Różańca, zapraszam.

11. W tym tygodniu w I piątek miesiąca, w godz. rannych będę odwiedzał chorych z sakramentami św. Okazja do spowiedzi od godz. 16.00.

12. Z racji I soboty miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wspólny różaniec o godz. 16.30, następnie Msza św. o godz. 17.00 i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

13. Za tydzień w drugą niedzielę Wielkanocną obchodzimy uroczystość Miłosierdzia Bożego, po komunii św. wystawienie najświętszego sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego.

14. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam na spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.

15. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł.

16. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

17. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź I:

Paweł Tobota, kawaler, Sadlinki, loco

Monika Prokuska, panna, Sadlinki, loco

Damian Ĺťuchowski, kawaler, Kwidzyn, Świętej Trójcy

Jowita Bratkowska, panna, Sadlinki, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

18. Zakończyliśmy miesiąc marzec, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu oraz ubezpieczenie kościoła I rata, rachunki za prąd elektryczny, ekogroszek do kościoła i na plebanię, wywóz śmieci z cmentarza, prace renowacyjne przy bocznych ołtarzach i obrazach. Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.