Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 4 Niedzielę Wielkanocną, rok B                            22.04.2018

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świece, w tym tygodniu zapraszam z ul. Szkolnej, p. Jolantę Napolską, Magdalenę Młyńczak, Katarzynę Ogińską.

2. Dziękuję za dbałość o czystość na naszym cmentarzu, dziękuję dla p. Marka Bałdowskiego za pracę porządkowe na cmentarzu, w minionym tygodniu doszło do zapalenia pojemnika na odpady plastikowe od ognia ze zniczy, na szczęście ogień został ugaszony. Proszę przed wrzucaniem wypalonych zniczy o sprawdzenie czy już ogień w nich nie płonie.

3. Dziękuję dla p. Zygmunta Okulskiego za pomoc w koszeniu trawy przy kościele…

4. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Wciąż potrzeba księży do pracy w parafiach. Z pewnością do wielu tegorocznych maturzystów Chrystus mówi w sercu: pójdź za Mną! Nie lękajcie się odpowiedzieć na to zaproszenie.

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam na kolejne spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z trzecich  i drugich klas gimnazjalnych.

6. Jutro uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji elbląskiej. Msze św. o godz. 17.00 i 18.00, w środę święto św. Marka, Ewangelisty.

7. W piątek o godz. 18.30 pierwsza próba dla kandydatów przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa. Proszę do tego czasu pozaliczać zaległy materiał i oddać pracę domowe.

8. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców i dzieci klas I i II szkoły podstawowej na krótkie spotkanie.

9. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł.

10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

11. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź III:

Łukasz Fijałkowski, kawaler, Grabowo, parafia NSPJ Nowy Dwór

Marzena Wesołowska, panna, Olszanica, loco

Krzysztof Białas, kawaler, Olszanica, loco

Karolina Szafran, panna, Kwidzyn, św. Jan Kwidzyn

Zapowiedź II:

Łukasz Piechowiak, kawaler, Sadlinki, loco

Katarzyna Wojtowicz, panna, Nebrowo Wielkie, MBKP

Marcin Padula, kawaler, Michów, Wniebowzięcie NMP

Malwina Grzejdziak, panna, Sadlinki, loco

Radosław Parol, kawaler, Kwidzyn, Świętej Trójcy

Natalia Rutka, panna, Sadlinki, loco

Mateusz Talarczyk, Kawaler, Sadlinki, loco

Sara Kudełka, panna, Kwidzyn, Miłosierdzia Bożego

Zapowiedź I:

Łukasz Młot, kawaler, Sadlinki, loco

Monika Hirnyj, panna, Kwidzyn, Miłosierdzie Boże

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

12. Zapraszamy do wzięcia udziału w SPOTKANIU MŁODYCH na POLACH LEDNICKICH  2 czerwca 2018 r. Podczas 22 spotkania poprowadzi nas słowo "Jestem". Będziemy wspólnie odkrywać, jak cenni jesteśmy w oczach Bożych.Bliższe informacje można uzyskać u ks. Łukasza Cieplińskiego (wikariusz parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie) a także na stronie internetowej  www.lednica2000.pl Koszt wyjazdu wynosi 60 zł. Zgłoszenia u ks. Łukasza Cieplińskiego (tel. 600208693, e-mail: lukas.cieplinski@gmail.com)

13. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Lech Gładki z Białek, l. 67, śp. Adam Mrożek z Sadlinek, l. 66, w Ich intencji: Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…