Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 5 Niedzielę Wielkanocną, rok B                            29.04.2018

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świece, w tym tygodniu zapraszam p. Joannę Lesińską, Zofię Cichocką, Iwonę Lankiewicz.

2. Dziękuję dla p. Zygmunta Okulskiego za pomoc w pracach porządkowych w kościele…

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców i dzieci klas I i II szkoły podstawowej na krótkie spotkanie.

4. W poniedziałek rozpoczynamy kolejną dużą inwestycję na naszym cmentarzu, przez cały dzień powinny trwać pracę inwentaryzacyjne wszystkich grobów, będą wyznaczane kwatery i sektory, kżdy grób będzie miał zrobione zdjęcie i na podstawie urządzeń mierniczych będzie określona jego pozycja. Po zakończeniu prac cmentarz w Sadlinkach będzie udostępniony w internecie i wówczas będą prosił wszystkich odpowiedzialnych za dany grób o przypisanie się do poszczególnych mogił. Kżdy grób powinien mieć swojego dysponenta grobu.

5. W poniedziałek o godz. 18.30 pierwsza próba dla kandydatów przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa. Proszę do tego czasu pozaliczać zaległy materiał i oddać pracę domowe.

6. We wtorek rozpoczynamy miesiąc maj, zapraszam przez cały miesiąc do świątyni na nabożeństwa majowe, do wspólnego śpiewania litanii loretańskiej ku czci Maryi Panny po Mszy św. o godz. 17.00. W niedzielę i w święta nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 9.30.

Zachęcam do porządkowania kapliczek i krzyży przydrożnych.

7. Jeśli w miejscowościach będą organizowane nabożeństwa majowe przy figurkach czy krzyżach, bardzo chętnie podjadę raz do jednej, kiedy indziej do drugiej miejscowości na wspólną modlitwę na określoną godzinę.

8. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Msze św. jak w kżdą niedzielę o 7.30, 9.30, 11.30 i 17.00.

9. Dyspensa ks. Bp. Jacka Jezierskiego

Obowiązujące prawo Kościoła określa piątek jako dzień pokuty. W Polsce obowiązuje katolików w piątki wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych [kan. 1251 KPK].

W trosce o spokój sumienia udzielam katolikom diecezji elbląskiej i przebywającym w jej granicach, dyspensy od obowiązującego prawa w piątek, dnia 4 maja 2018 roku.

Równocześnie proszę: o modlitwę i jałmużnę, to jest wsparcie biednych i znajdujących się w potrzebie.

Elbląg, dnia 25 kwietnia 2018 roku. + Jacek Jezierski, biskup elbląski

10. W piątek wspomnienie św. Floriana, zapraszam wszystkich, szczególnie strżaków z rodzinami na wspólną modlitwę na Msze św. o godz. 17.00.

11. W tym tygodniu, w piątek, rozpoczynają się matury, prośmy Ducha św. o dary dla wszystkich abiturientów.

12. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, w godzinach rannych będę odwiedzał chorych, okazja do spowiedzi od godz. 16.00, o godz. 17.00 Msza św. i nabożeństwo majowe. Msza św. w Olszanicy o godz. 18.15.

13. Z racji I soboty miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wspólny różaniec o godz. 16.30, następnie Msza św. o godz. 17.00 i nabożeństwo majowe oraz do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

14. Za tydzień I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Ĺťywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, i wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św., zapraszam.

15. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł.

16. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

17. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź III:

Łukasz Piechowiak, kawaler, Sadlinki, loco

Katarzyna Wojtowicz, panna, Nebrowo Wielkie, MBKP

Marcin Padula, kawaler, Michów, Wniebowzięcie NMP

Malwina Grzejdziak, panna, Sadlinki, loco

Radosław Parol, kawaler, Kwidzyn, Świętej Trójcy

Natalia Rutka, panna, Sadlinki, loco

Mateusz Talarczyk, Kawaler, Sadlinki, loco

Sara Kudełka, panna, Kwidzyn, Miłosierdzia Bożego

Zapowiedź II:

Łukasz Młot, kawaler, Sadlinki, loco

Monika Hirnyj, panna, Kwidzyn, Miłosierdzie Boże

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

18. Zapraszamy do wzięcia udziału w SPOTKANIU MŁODYCH na POLACH LEDNICKICH  2 czerwca 2018 r. Podczas 22 spotkania poprowadzi nas słowo "Jestem". Będziemy wspólnie odkrywać, jak cenni jesteśmy w oczach Bożych.

Bliższe informacje można uzyskać u ks. Łukasza Cieplińskiego (wikariusz parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie) a także na stronie internetowej  www.lednica2000.pl

Koszt wyjazdu wynosi 60 zł. Zgłoszenia u ks. Łukasza Cieplińskiego (tel. 600208693, e-mail: lukas.cieplinski@gmail.com)

19. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Zenona Osyf z Kwidzyna, l. 58, śp. Barbarę Gierada z Sadlinek, l. 67, w Ich intencji: Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…