Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość NMP Królowej Polski                         3.05.2018

 

1. Jutro przypada I piątek miesiąca, w godzinach rannych będę odwiedzał chorych, okazja do spowiedzi od godz. 16.00, o godz. 17.00 Msza św. i nabożeństwo majowe. Msza św. w Olszanicy o godz. 18.15.

2. Jutro również przypada wspomnienie św. Floriana, zapraszam wszystkich, szczególnie strżaków z rodzinami na wspólną modlitwę na Msze św. o godz. 17.00.

3. W piątek po Mszy św. o godz. 17.00 pierwsza próba dla dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., obecność dzieci obowiązkowa.

4. Dyspensa ks. Bp. Jacka Jezierskiego
Obowiązujące prawo Kościoła określa piątek jako dzień pokuty. W Polsce obowiązuje katolików w piątki wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych [kan. 1251 KPK].
W trosce o spokój sumienia udzielam katolikom diecezji elbląskiej i przebywającym w jej granicach, dyspensy od obowiązującego prawa w piątek, dnia 4 maja 2018 roku.
Równocześnie proszę: o modlitwę i jałmużnę, to jest wsparcie biednych i znajdujących się w potrzebie.
Elbląg, dnia 25 kwietnia 2018 roku. + Jacek Jezierski, biskup elbląski

5. Z racji I soboty miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wspólny różaniec o godz. 16.30, następnie Msza św. o godz. 17.00 i nabożeństwo majowe oraz do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

6. W sobotę o godz. 18.30 kolejne spotkanie dla młodzieży, która w środę przystąpi do sakramentu Bierzmowania, obecność obowiązkowa. Nie wszyscy jeszcze zaliczyli pacierz.

7. Za tydzień I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Ĺťywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, i wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św., zapraszam.