Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 6 Niedzielę Wielkanocną, rok B                              6.05.2018

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świece, w tym tygodniu zapraszam kandydatów do sakramentu Bierzmowania i ich rodziców do pomocy w koszeniu trawy przy kościele i posprzątania kościoła.

2. Dzisiaj I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Ĺťywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, i wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św., zapraszam.

3. Od dziś do środy trwają w Kościele kwartalne dni modlitwy o urodzaje. Celem dni jest prośba o obfite plony ziemi i błogosławieństwo Boże w pracy.

4. Przez cały miesiąc maj, zapraszam do świątyni na nabożeństwa majowe, do wspólnego śpiewania litanii loretańskiej ku czci Maryi Panny po Mszy św. o godz. 17.00,  W niedzielę nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 9.30.

5. W tym tygodniu, we wtorek uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika – głównego patrona Polski, Msza św. o godz. 17.00 i 18.00, a o godz. 19.00 sakrament spowiedzi dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, ich świadków, również zapraszam ich rodziców.

6. W środę wyjątkowo nabożeństwo majowe i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy rozpoczniemy o godz. 17.30.

7. Następnie o godz. 18.00 Msza św. na której Ks. Bp Józef Wysocki wizytując naszą parafię udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na utrzymanie sanktuarium św. Jana Pawła II w Stagniewie, którego rektorem jest ks. bp Józef Wysocki.

8. W czwartek o godz. 18.30 kolejna próba dla dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., obecność dzieci obowiązkowa.

9. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

10. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam na spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.

11. Za tydzień w niedzielę przypada 13 maja, o godz. 20.00 rozpoczniemy nabożeństwo różańcowe, następnie procesja fatimska z figurą Matki Bożej wokół kościoła, zapraszam wszystkich ze świecami do wspólnej modlitwy.

12. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł.

13. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

14. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź III:

Łukasz Młot, kawaler, Sadlinki, loco

Monika Hirnyj, panna, Kwidzyn, Miłosierdzie Boże

Zapowiedź I:

Maciej Zapadka, kawaler, Wielbark, św. Jan Nepomucen

Marcelina Olszewska, panna, Sadlinki, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

15. Zakończyliśmy miesiąc kwiecień, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, rachunki za prąd elektryczny, wywóz śmieci z cmentarza, prace renowacyjne przy obrazach w kościele. Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie moje serdeczne Bóg zapłać.

16. Zapraszamy do wzięcia udziału w SPOTKANIU MŁODYCH na POLACH LEDNICKICH  2 czerwca 2018 r. Podczas 22 spotkania poprowadzi nas słowo "Jestem". Będziemy wspólnie odkrywać, jak cenni jesteśmy w oczach Bożych.

Bliższe informacje można uzyskać u ks. Łukasza Cieplińskiego (wikariusz parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie) a także na stronie internetowej  www.lednica2000.pl

Koszt wyjazdu wynosi 60 zł. Zgłoszenia u ks. Łukasza Cieplińskiego (tel. 600208693, e-mail: lukas.cieplinski@gmail.com)