Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego,          13.05.2018

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła i terenu wokoło przed uroczystością Bierzmowania przez kandydatów do sakramentu Bierzmowania i ich rodziców. Pracę trwały również w sobotę, serdeczne Bóg zapłać. Tym tygodniu zapraszam p. Dorotę Borkowską, Aleksandrę Bultrowicz, Dorotę Rajmund

2. Dziękuje serdecznie za ciasto na plebanię w dniu spowiedzi i dniu Bierzmowania, Bóg zapłać.

3. Dziękuje serdecznie młodzieży, która przystąpiła do sakramentu Bierzmowania, życzę wytrwania w wierzę, dziękuje rodzicom i wychowawcą. Do Sakramentu Bierzmowania przystąpiło z naszej parafii 24 osoby. We wrześniu na liście miałem 42 osoby. Zdjęcia z uroczystości można oglądać na stronie elbląskiego Gościa Niedzielnego lub na stronie naszej parafii.

4. Dziękuje serdecznie dla p. Benedykta i Tomasza Gadacz, oraz dla braci strżaków z OSP Sadlinki za pomoc w wyrywaniu korzeni i porządkowaniu terenu za kościołem. Serdeczne Bóg zapłać.

5. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam na spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.

7. Dzisiaj przypada 13 maja, zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 20.00 wspólny różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Nasze modlitewne spotkanie zakończymy apelem jasnogórskim. Zapraszamy wszystkich ze świecami do wspólnej modlitwy.

8. Przez cały miesiąc maj, zapraszam do świątyni na nabożeństwa majowe, do wspólnego śpiewania litanii loretańskiej ku czci Maryi Panny po Mszy św. o godz. 17.00,  W niedzielę nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 9.30. Odmawiajmy też wspólnie litanię loretańską w naszych domach, przy krzyżach i kapliczkach.

9. W tym tygodniu, w poniedziałek i w środę po Mszy św. o godz. 17.00 kolejne próby dla dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., obecność dzieci obowiązkowa.

10. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam na spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas gimnazjalnych.

11. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego tzw. Zielone Święta. Kończymy okres wielkanocny, czy wszyscy przystąpili do spowiedzi i komunii wielkanocnej?

12. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł.

13. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

14. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź II:

Maciej Zapadka, kawaler, Wielbark, św. Jan Nepomucen

Marcelina Olszewska, panna, Sadlinki, loco

Zapowiedź I:

Patryk Masiuk, kawaler, Sadlinki, loco

Ewelina Janke, panna, Sadlinki, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

15. Zapraszamy do wzięcia udziału w SPOTKANIU MŁODYCH na POLACH LEDNICKICH  2 czerwca 2018 r. Podczas 22 spotkania poprowadzi nas słowo "Jestem". Będziemy wspólnie odkrywać, jak cenni jesteśmy w oczach Bożych.

Bliższe informacje można uzyskać u ks. Łukasza Cieplińskiego (wikariusz parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie) a także na stronie internetowej  www.lednica2000.pl

Koszt wyjazdu wynosi 60 zł. Zgłoszenia u ks. Łukasza Cieplińskiego (tel. 600208693, e-mail: lukas.cieplinski@gmail.com)