Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Najświętszej Trójcy, rok B                    27.05.18

 

1. Dziękuje rodzicom dzieci, które w tym roku katechetycznym przystąpiły do I komunii św. za pomoc w generalnym sprzątaniu kościoła i obejścia wokół kościoła i za pomoc w koszeniu trawy na cmentarzu, serdeczne Bóg zapłać. W tym tygodniu zapraszam p. Joannę Zalewską, Lucynę Berent, Elżbietę Mentel.

2. Rozpoczęliśmy pracę porządkowe za kościołem celem przygotowania ziemi do wysiewu nowej trawy. Dziękuje serdecznie tym wszystkim osobom, które w minionym tygodniu bardzo rzetelnie pracowały przy kościele: dziękuję p. Janowi i Markowi Piskor, p. Zygmuntowi Okulskiemu, p. Benedyktowi i Tomaszowi Gadacz, p. Jarosławowi Gutmańskiemu, p. Markowi Bałdowskiemu.

3. Dziękuje serdecznie dla p. Kazimiery Bukalskiej i Marii Paśko za dbałość o obrusy ołtarzowe. Bóg zapłać.

4. Dziękuje serdecznie za ciasto na plebanię w dniu spowiedzi dzieci komunijnych i ich rodziców, Bóg zapłać.

5. Dziękuje serdecznie rodzicom dzieci komunijnych za ufundowanie ozdobnej kraty do kościoła, złożono na ten cel ofiarę w wysokości 2.300zł oraz ornatu, ofiara 200zł. Dziękuję za wyjątkową atmosferę i życzliwość przez cały rok trwającego przygotowania oraz podczas dekorowania kościoła na wczorajszą uroczystość.

6. W tym roku katechetycznym do I komunii św. przystąpiło 52 dzieci, 49 z naszej parafii, 3 z innej parafii. Dla 2 dzieci wystawiłem pozwolenie do innych parafii.

7. Dziękuje serdecznie p. katechetce Marlenie Wiercińskiej za nieocenioną pomoc podczas prób i uroczystości…

8. Biały tydzień dla dzieci komunijnych na Mszy św. o godz. 17.00, na poniedziałek proszę, aby dzieci przyniosły książeczki, a po Mszy św. będą robione zdjęcia zbiorowe.

9. Do środy włącznie, zapraszam do świątyni na nabożeństwa majowe, do wspólnego śpiewania litanii loretańskiej ku czci Maryi Panny po Mszy św. o godz. 17.00. Odmawiajmy też wspólnie litanię loretańską w naszych domach, przy krzyżach i kapliczkach.

10. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała, Jest to uroczystość nakazana, dlatego Msze św. o godz. 7.30 i 11.00, po której wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy: w tym roku na ul. Spółdzielczej, pierwszy ołtarz w okolicach domu państwa Miśkiewicz, przygotowują mieszkańcy miejscowości Karpiny, drugi w okolicach domu państwa Rzepnych, przygotowują mieszkańcy miejscowości Białki, trzeci w okolicach państwa Pazdan, przygotowują mieszkańcy miejscowości Sadlinki, i czwarty na ul. Kwidzyńskiej w okolicach domu państwa Więcek przygotowują mieszkańcy miejscowości Olszanica.

11. Zapraszam wszystkie chętne dziewczynki do sypania kwiatów, a młodzież żeńską do pomocy przy dzieciach. Próba sypania kwiatów dla dzieci w środę o godz. 16.30. Proszę rodziców dziewczynek o zebranie płatków kwiatów, które będą sypały dzieci przed Panem Jezusem.

12. Bardzo proszę, aby do ołtarzy doprowadzić przedłużaczem prąd, w celem zasilenia nagłośnienia.

13. Proszę naszych braci strżaków i młodzież męską o pomoc w przebiegu procesji, w niesieniu nagłośnienia.

14. Zachęcam, aby na procesję zabrać ze sobą książeczki do nabożeństwa, celem wspólnego śpiewania pieśni eucharystycznych. Zachęcam, aby kilka osób podtrzymywały śpiew podczas procesji.

15. Od piątku oktawa uroczystości Bożego Ciała, procesja Eucharystyczna po Mszy św. o godz. 17.00. W związku z przypadającymi dniami wolnymi po Bożym Ciele – jako proboszcz parafii udziel wszystkim parafianom i gościom przebywającym na terenie naszej parafii dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek. Osoby, które skorzystają z tej dyspensy proszone są o odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Św. Franciszka.

16. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, w godz. rannych będę odwiedzał chorych, okazja do spowiedzi od godz. 16.00, Msza św. o godz. 17.00, Msza św. w Olszanicy o godz. 18.15.

17. W I sobotę miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.00 Msza św., następnie wystawienie najświętszego sakramentu i nabożeństwo czerwcowe oraz do Serca Najświętszej Maryi Panny.

18. Za tydzień I niedziela miesiąca, po kżdej Mszy św. wystawienie najświętszego sakramentu, o godz. 9.00 różaniec, a po Mszy św. o godz. 9.30 procesja eucharystyczna wokół kościoła w ramach oktawy Bożego Ciała. Po błogosławieństwie zmiana tajemnic Ĺťywego Różańca, zapraszam.

19. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł

20. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

21. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź III:

Patryk Masiuk, kawaler, Sadlinki, loco

Ewelina Janke, panna, Sadlinki, loco

Zapowiedź II:

Artur Zaraziński, kawaler, Kwidzyn, św. Wojciech

Oliwia Grzejdziak, panna, Sadlinki, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

22. W związku z wejściem w życie przepisów regulujących ochronę naszych danych osobowych, pragnę poinformować, że nasza parafia jest przygotowana do ochrony naszych danych pozyskanych przy sporządzaniu dokumentów parafialnych i np. odpisy metryki chrztu św. mogą być wystawiane tylko osobom zainteresowanym.