Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 9 niedzielę zwykłą, rok B                                               3.06.18

 

1. Serdecznie dziękuję za przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała, wszystkim osobom, które przygotowały poszczególne ołtarze z poszczególnych miejscowości, dziękuje za ufundowanie kwiatów przy ołtarzach, rodzinom za użyczenie prądu do nagłośnienia, dziewczynką sypiącym kwiaty, rodzicom i starszym dziewczętom, za pomoc przy procesji, służbie liturgicznej, policji, naszym strżakom za zabezpieczenie trasy przejścia procesji, za pomoc w niesienie baldachimu, chorągwi, krzyża, dziękuje za sprawne uruchamianie nagłośnienia przy poszczególnych ołtarzach. Dziękuje za prowadzenie śpiewu, Dziękuję za udekorowanie trasy procesji emblematami eucharystycznymi i obrazami religijnymi. Wszystkim serdecznie dziękuję.

2. Dziękuje za podtrzymywanie tradycji naszej parafii w pielgrzymce dzieci komunijnych i parafian do Gietrzwałdu, serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam p. Joannę Kamińską, Mariolę Henclik, Joannę Szarafińską.

4. Dzisiaj I niedziela miesiąca, po kżdej Mszy św. wystawienie najświętszego sakramentu, o godz. 9.00 różaniec, a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic Ĺťywego Różańca, zapraszam.

5. Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 9.30 z procesją eucharystyczną wokół kościoła w ramach oktawy Bożego Ciała.

6. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe do wspólnego śpiewania Litanii do Serca Pana Jezusa w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

7. Od poniedziałku do czwartku procesje eucharystyczne wokół kościoła po Mszy św. o godz. 17.00, zapraszam.

8. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza św. o godz. 17.00, błogosławieństwo małych dzieci i niemowląt oraz poświęcenie wianków i ziół, następnie nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół kościoła, Serdecznie zapraszam.

9. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. o godz. 17.00, następnie nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół kościoła. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.

10. W sobotę Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, wspólny różaniec o godz. 16.30, następnie Msza św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo czerwcowe i do Serca Najświętszej Maryi Panny.

11. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się rocznica I komunii św. tych dzieci, które w roku ubiegłym przystąpiły do tego sakramentu. Proszę, aby te dzieci, które nie skorzystały ze spowiedzi, uczyniły to w tym tygodniu. Okazja do spowiedzi codziennie od 16.30. Próby dla dzieci z okazji rocznicy Komunii Świętej, w środę po Mszy św. o godz. 17.00 oraz w piątek o godzinie 16.00.

12. W niedzielę dzieci przychodzą 15 minut wcześniej, czyli na 11.15, w strojach galowych (odświętnie ubrane) i zajmują miejsca w tych ławkach, co na próbach. Proszę, aby dzieci zabrały ze sobą książeczki od I Komunii Świętej.

13. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam na kolejne spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas gimnazjalnych. Zapraszam na spotkanie również rodziców.

14. Zakończyliśmy miesiąc maj, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, rachunki za prąd elektryczny, wywóz śmieci z cmentarza, zakupiłem nowe oświetlenie do prezbiterium, które w najbliższym czasie będzie montowane, rozpoczęły się pracę przy ocieplaniu kościoła, który następnie będzie miał nałożoną kolorową strukturę, kosztu tych prac jeszcze nie znam.

Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

15. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź III:

Artur Zaraziński, kawaler, Kwidzyn, św. Wojciech

Oliwia Grzejdziak, panna, Sadlinki, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

16. W związku z wejściem w życie przepisów regulujących ochronę naszych danych osobowych, pragnę poinformować, że nasza parafia jest przygotowana do ochrony naszych danych pozyskanych przy sporządzaniu dokumentów parafialnych i np. odpisy metryki chrztu św. mogą być wystawiane tylko osobom zainteresowanym.