Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 10 niedzielę zwykła, rok B                                           10.06.18

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Marzenę Kowalską, Andżelikę Kowalską, Joannę Zubel.

2. Dzisiaj rocznica I komunii św. na Mszy św. o godz. 11.30, dziękuje za przygotowanie dzisiejszej uroczystości.

3. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe do wspólnego śpiewania Litanii do Serca Pana Jezusa w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam na kolejne spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas gimnazjalnych. Zapraszam na spotkanie również rodziców.

5. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

6. W środę, 13 dzień miesiąca, zapraszamy na drugie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.30 Msza św., po niej różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Nasze modlitewne spotkanie zakończymy apelem jasnogórskim. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Zapraszam wszystkich ze świecami do wspólnej modlitwy.

7. W czwartek ok. godz. 8.15 wyruszy już po raz 16 piesza pielgrzymka uczniów, nauczycieli i rodziców do katedry św. Jana w Kwidzynie, do miejsca pobytu bł. Doroty z Mątów, zapraszam młodzież i dzieci a również jak największą ilość rodziców naszych dzieci i młodzieży, jak również kżdą osobę, która chciałaby uczestniczyć w pielgrzymce. Czwartek, godz. 8.15, wyjście spod szkoły w Sadlinkach. Po przyjściu Msza św. w kaplicy bł. Doroty w katedrze Kwidzyńskiej. Powrót autokarem do Sadlinek.

8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł. W dzisiejszym numerze o tym, co dostaje się do atmosfery gdy palą się tony odpadów, czyli o niebezpieczeństwie oddychania truciznami; a także o tym, jak Litwa, Łotwa i Estonia przygotowują się na przyjazd papieża Franciszka. Zachęcamy do lektury!

9. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

10. W związku z wejściem w życie przepisów regulujących ochronę naszych danych osobowych, pragnę poinformować, że nasza parafia jest przygotowana do ochrony naszych danych pozyskanych przy sporządzaniu dokumentów parafialnych i np. odpisy metryki chrztu św. mogą być wystawiane tylko osobom zainteresowanym.

11. OGŁOSZENIE

30 czerwca z Kwidzyna już po raz XXVI wyruszy grupa Pomezania Kwidzyn w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Tegoroczne hasło brzmi: „Przez krzyż do wolności” i nawiązuje do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zachęcamy w wzięcia w niej udziału. Zapisy i bliższe informacje u Ks. Łukasza Cieplińskiego, wikariusza parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie. Informacje można znaleźć na plakacie. Spotkania organizacyjne odbędą się 24 czerwca i 15 lipca o godz. 15.00 na plebanii parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie

Zachęcamy także do zapisania własnych intencji, które zaniesiemy do Tronu Jasnogórskiej Pani, w których będziemy się modlić podczas szlaku pielgrzymkowego. Zapisane intencje przynosimy do zakrystii lub składamy do skrzynki intencji.

W imieniu pielgrzymów bardzo prosimy o modlitwę i wsparcie tej inicjatywy dzisiaj dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

12. OGŁOSZENIE

Ks. Stanisław Stanisławek, misjonarz Fidei Donum od ponad 40 lat, w niedzielę 20 maja br. Uległ wypadkowi w wyniku którego doszło do rozległych oparzeń. Wypadek miał miejsce w Nguelemendouka, w diecezji Doume – Abong Mbang (Kamerun), gdzie ks. Stanisław posługiwał w ostatnim czasie. W celu podjęcie odpowiedniego i – miejmy nadzieję – skutecznego leczenia, konieczna była ewakuacja do Polski specjalnie wyczarterowanym samolotem, wyposżonym w sprzęt medyczny oraz z lekarzem na pokładzie. Obecnie, ks. Stanisław leczony jest w szpitalu w Łęcznej. Jego stan jest stabilny, nie ma zagrożenia życia. Koszty wstępnego leczenia w Kamerunie oraz ewakuacji do Polski zostały w całości pokryte przez diecezję Doume – Abong Mbang. Biorąc pod uwagę wysokie kwoty ww. kosztów, sytuację finansową kościołów lokalnych w Afryce oraz zwyczajną misyjną solidarność, zwracam się do Was z propozycją wsparcia finansowego diecezji Doume – Abong Mbang, która poniosła w krótkim czasie tak duże i nieprzewidziane wydatki. Osoby pragnące złożyć jakąkolwiek ofiarę. Proszone są o dokonanie wpłat na numer konta:

Konto złotówkowe:

53 1240 2034 1111 0010 0044 7228

Bp Jan Ozga, ordynariusz diecezji Doume

05 – 510 Konstancin – Jeziorna, ul. Broniewskiego 28/30

Z dopiskiem: Doume_ewakuacja.

13. OGŁOSZENIE

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Okrągłej Łące ogłasza nabór dzieci na rok szkolny 2018/2019.

Ośrodek to przedszkole specjalne i szkoła specjalna.

Szkoła oferuje dzieciom i młodzieży w wieku od 3-25 lat z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim oraz niepełnosprawnościami sprzężonymi realizację Podstawy Programowej MEN z atrakcyjnymi zajęciami dodatkowymi oraz profesjonalną pomoc psychologiczno-pedagogiczną.

Usługi edukacyjne świadczone są nieodpłatnie. Dla wychowanków są również organizowane bezpłatne dowozy.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.fundacja.kwidzyn.pl oraz pod numerem telefonu: (55) 275 15 48 oraz na ulotkach.

Szkoła serdecznie zaprasza zainteresowane rodziny.