Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 11 niedzielę zwykła, rok B                                           17.06.18

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Łucję Zubel, Magdalenę Simson, Krystynę Wiczyńską.

2. Dziękuje serdecznie za ofiary zbierane na tacę tydzień temu na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać. Dziękuje za ofiarę indywidualną na ocieplenie kościoła. Za ofiarę serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuje wszystkim pielgrzymom z naszej parafii za uczestnictwo w pielgrzymce pieszej do katedry św. Jana w Kwidzynie, do miejsca pobytu bł. Doroty z Mątów. Dziękuje gronu pedagogicznemu i dorosłym za opiekę nad dziećmi i młodzieżą, dziękuje policji za zapewnienie bezpieczeństwa.

4. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe do wspólnego śpiewania Litanii do Serca Pana Jezusa w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

5. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że kżde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Zapraszam na Mszę św. z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego w piątek 22 czerwca o godz. 8.00. Zapraszamy nie tylko dzieci, ale także rodziców i nauczycieli, a po Mszy św. przejście do szkoły na uroczyste zakończenie roku szkolnego o godz. 9.15.

6. Okazja do spowiedzi z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego codziennie o godz. 16.30, zapraszam.

7. W sobotę, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

8. W sobotę 23 czerwca w parafii św. Jana Ew. w Kwidzynie odpust ku czci bł. Doroty z Mątów, Msza św. odpustowa o godz. 9.00 pod przewodnictwem ks. Bp Jacka Jezierskiego, a następnie sesja naukowa o bł. Dorocie.

9. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć ks. Łukasza Cieplińskiego z Kwidzyna, odpowiedzialnego za grupę pielgrzymkową do Częstochowy, który wygłosi do nas Słowo Boże, a po Mszach św. będzie zbierał ofiary do puszki na pielgrzymkę, która wyruszy 30 lipca z Kwidzyna już po raz XXVI. Tegoroczne hasło brzmi: „Przez krzyż do wolności” i nawiązuje do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zachęcamy do wzięcia w niej udziału. Zapisy i bliższe informacje u Ks. Łukasza Cieplińskiego, wikariusza parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie. Informacje można znaleźć na plakacie. Spotkania organizacyjne odbędą się 24 czerwca i 15 lipca o godz. 15.00 na plebanii parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie

Zachęcamy także do zapisania własnych intencji, które zaniesiemy do Tronu Jasnogórskiej Pani, w których będziemy się modlić podczas szlaku pielgrzymkowego. Zapisane intencje przynosimy do zakrystii lub składamy do skrzynki intencji.

W imieniu pielgrzymów bardzo prosimy o modlitwę i wsparcie tej inicjatywy dzisiaj dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł i „Małego Gościa” w cenie 5zł. Zachęcamy do lektury!

11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

12. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź I:

Dawid Damaziak, kawaler, Rusinowo, MBKP Nebrowo Wielkie

Natalia Kasprzyk, panna, Karpiny, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

13. W związku z wejściem w życie przepisów regulujących ochronę naszych danych osobowych, pragnę poinformować, że nasza parafia jest przygotowana do ochrony naszych danych pozyskanych przy sporządzaniu dokumentów parafialnych i np. odpisy metryki chrztu św. mogą być wystawiane tylko osobom zainteresowanym.

14. OGŁOSZENIE

Ks. Stanisław Stanisławek, misjonarz Fidei Donum od ponad 40 lat, w niedzielę 20 maja br. Uległ wypadkowi w wynik którego doszło do rozległych oparzeń. Wypadek miał miejsce w Nguelemendouka, w diecezji Doume – Abong Mbang (Kamerun), gdzie ks. Stanisław posługiwał w ostatnim czasie. W celu podjęcie odpowiedniego i – miejmy nadzieję – skutecznego leczenia, konieczna była ewakuacja do Polski specjalnie wyczarterowanym samolotem, wyposżonym w sprzęt medyczny oraz z lekarzem na pokładzie. Obecnie, ks. Stanisław leczony jest w szpitalu w Łęcznej. Jego stan jest stabilny, nie ma zagrożenia życia. Koszty wstępnego leczenia w Kamerunie oraz ewakuacji do Polski zostały w całości pokryte przez diecezję Doume – Abong Mbang. Biorąc pod uwagę wysokie kwoty ww. kosztów, sytuację finansową kościołów lokalnych w Afryce oraz zwyczajną misyjną solidarność, zwracam się do Was z propozycją wsparcia finansowego diecezji Doume – Abong Mbang, która poniosła w krótkim czasie tak duże i nieprzewidziane wydatki. Osoby pragnące złożyć jakąkolwiek ofiarę. Proszone są o dokonanie wpłat na numer konta:

Konto złotówkowe:

53 1240 2034 1111 0010 0044 7228

Bp Jan Ozga, ordynariusz diecezji Doume

05 – 510 Konstancin – Jeziorna, ul. Broniewskiego 28/30

Z dopiskiem: Doume_ewakuacja.

15. OGŁOSZENIE

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Okrągłej Łące ogłasza nabór dzieci na rok szkolny 2018/2019.

Ośrodek to przedszkole specjalne i szkoła specjalna.

Szkoła oferuje dzieciom i młodzieży w wieku od 3-25 lat z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim oraz niepełnosprawnościami sprzężonymi realizację Podstawy Programowej MEN z atrakcyjnymi zajęciami dodatkowymi oraz profesjonalną pomoc psychologiczno-pedagogiczną.

Usługi edukacyjne świadczone są nieodpłatnie. Dla wychowanków są również organizowane bezpłatne dowozy.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.fundacja.kwidzyn.pl oraz pod numerem telefonu: (55) 275 15 48 oraz na ulotkach.

Szkoła serdecznie zaprasza zainteresowane rodziny.

16. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Piotra Milewskiego z Kwidzyna, l. 49, śp. Krystynę Ludew z Sadlinek, l. 96, w Ich intencji: Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…