Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela          24.06.18

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Renatę Piędziak, Marię Baumann, Annę Pietryka.

2. Dziś imieniny ks. bp. Jana Styrny. Dostojnemu Solenizantowi i wszystkim, którym patronuje św. Jan Chrzciciel, p. Janowi Piskor, składam serdeczne życzenia.

3. Dzisiaj gościmy ks. Łukasza Cieplińskiego z Kwidzyna, odpowiedzialnego za grupę pielgrzymkową do Częstochowy, który głosi do nas Słowo Boże, a po Mszach św. będzie zbierał ofiary do puszki na pielgrzymkę pieszą do Częstochowy.

4. 30 lipca z Kwidzyna już po raz XXVI wyruszy grupa Pomezania Kwidzyn w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Tegoroczne hasło brzmi: „Przez krzyż do wolności” i nawiązuje do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zachęcamy w wzięcia w niej udziału Zapisy i bliższe informacje u Ks. Łukasza Cieplińskiego. Informacje można znaleźć na plakacie. Spotkania organizacyjne odbędą się 24 czerwca i 15 lipca o godz. 15.00 na plebanii parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie.

5. Zachęcamy także do zapisania własnych intencji, które zaniesiemy do Tronu Jasnogórskiej Pani, w których będziemy się modlić podczas szlaku pielgrzymkowego. Zapisane intencje przynosimy do zakrystii lub składamy do skrzynki intencji.

6. W dniach 21 – 22 września organizowany jest wyjazd młodych na spotkanie z papieżem Franciszkiem w Wilnie. Wyjazd jest przeznaczony dla osób od 15 do 35 roku życia. W programie również zwiedzanie Troków i Wilna. Koszt wyjazdu wynosi 150 złotych i 40 euro. Każdy uczestnik jest proszony o wyrobienie w swoim oddziale NFZ karty E-KUZ. Zapisy do końca lipca u ks. Łukasza Cieplińskiego w Kwidzynie.

7. Rozpoczęły się wakacje dzieci i młodzieży, przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

8. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

9. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

10. Do soboty włącznie zapraszam na nabożeństwa czerwcowe do wspólnego śpiewania Litanii do Serca Pana Jezusa w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

11. Jutro 25 czerwca przypada wspomnienie bł. Doroty z Mątów – patronki diecezji elbląskiej; w piątek zaś obchodzimy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, ofiary zbierane w tym dniu na tacę są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

12. Za tydzień I niedziela miesiąca, po każdej Mszy św. wystawienie najświętszego sakramentu, o godz. 9.00 różaniec, a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca, zapraszam.

13. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł w którym umieszczono relację z pielgrzymki z Sadlinek do celi bł. Doroty w Kwidzynie. Zachęcamy do lektury!

15. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź II:

Dawid Damaziak, kawaler, Rusinowo, MBKP Nebrowo Wielkie

Natalia Kasprzyk, panna, Karpiny, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

16. W związku z wejściem w życie przepisów regulujących ochronę naszych danych osobowych, pragnę poinformować, że nasza parafia jest przygotowana do ochrony naszych danych pozyskanych przy sporządzaniu dokumentów parafialnych i np. odpisy metryki chrztu św. mogą być wystawiane tylko osobom zainteresowanym.

17. OGŁOSZENIE

Ks. Stanisław Stanisławek, misjonarz Fidei Donum od ponad 40 lat, w niedzielę 20 maja br. Uległ wypadkowi w wynik którego doszło do rozległych oparzeń. Wypadek miał miejsce w Nguelemendouka, w diecezji Doume – Abong Mbang (Kamerun), gdzie ks. Stanisław posługiwał w ostatnim czasie. W celu podjęcie odpowiedniego i – miejmy nadzieję – skutecznego leczenia, konieczna była ewakuacja do Polski specjalnie wyczarterowanym samolotem, wyposażonym w sprzęt medyczny oraz z lekarzem na pokładzie. Obecnie, ks. Stanisław leczony jest w szpitalu w Łęcznej. Jego stan jest stabilny, nie ma zagrożenia życia. Koszty wstępnego leczenia w Kamerunie oraz ewakuacji do Polski zostały w całości pokryte przez diecezję Doume – Abong Mbang. Biorąc pod uwagę wysokie kwoty ww. kosztów, sytuację finansową kościołów lokalnych w Afryce oraz zwyczajną misyjną solidarność, zwracam się do Was z propozycją wsparcia finansowego diecezji Doume – Abong Mbang, która poniosła w krótkim czasie tak duże i nieprzewidziane wydatki. Osoby pragnące złożyć jakąkolwiek ofiarę. Proszone są o dokonanie wpłat na numer konta:

Konto złotówkowe:

53 1240 2034 1111 0010 0044 7228

Bp Jan Ozga, ordynariusz diecezji Doume

05 – 510 Konstancin – Jeziorna, ul. Broniewskiego 28/30

Z dopiskiem: Doume_ewakuacja.

18. OGŁOSZENIE

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Okrągłej Łące ogłasza nabór dzieci na rok szkolny 2018/2019.

Ośrodek to przedszkole specjalne i szkoła specjalna.

Szkoła oferuje dzieciom i młodzieży w wieku od 3-25 lat z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim oraz niepełnosprawnościami sprzężonymi realizację Podstawy Programowej MEN z atrakcyjnymi zajęciami dodatkowymi oraz profesjonalną pomoc psychologiczno-pedagogiczną.

Usługi edukacyjne świadczone są nieodpłatnie. Dla wychowanków są również organizowane bezpłatne dowozy.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.fundacja.kwidzyn.pl oraz pod numerem telefonu: (55) 275 15 48 oraz na ulotkach.

Szkoła serdecznie zaprasza zainteresowane rodziny.