Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 13 niedzielę zwykłą, rok B                                             1.07.18

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam p. Marzenę Czyżewską, Magdalenę Polito, Wisławę Marecką, Agnieszkę Wąsowską

2. Dziękuje serdecznie dla p. Kazimiery Bukalskiej i Marii Paśko za dbałość o obrusy ołtarzowe. Bóg zapłać.

3. Dziękuję serdecznie dla p. Jana i Marka Piskor za pomoc w wysianiu trawy za kościołem, serdeczne Bóg zapłać.

4. Dziękuję serdecznie za ofiary do puszek na obsługę pielgrzymki pieszej do Częstochowy, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

5. 30 lipca z Kwidzyna już po raz XXVI wyruszy grupa Pomezania Kwidzyn w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Tegoroczne hasło brzmi: „Przez krzyż do wolności” i nawiązuje do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zachęcamy w wzięcia w niej udziału Zapisy i bliższe informacje u Ks. Łukasza Cieplińskiego. Informacje można znaleźć na plakacie. Spotkania organizacyjne odbędą się 15 lipca o godz. 15.00 na plebanii parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie.

6. Zachęcamy także do zapisania własnych intencji, które zaniesiemy do Tronu Jasnogórskiej Pani, w których będziemy się modlić podczas szlaku pielgrzymkowego. Zapisane intencje przynosimy do zakrystii lub składamy do skrzynki intencji.

7. W dniach 21 – 22 września organizowany jest wyjazd młodych na spotkanie z papieżem Franciszkiem w Wilnie. Wyjazd jest przeznaczony dla osób od 15 do 35 roku życia. W programie również zwiedzanie Troków i Wilna. Koszt wyjazdu wynosi 150 złotych i 40 euro. Kżdy uczestnik jest proszony o wyrobienie w swoim oddziale NFZ karty E-KUZ. Zapisy do końca lipca u ks. Łukasza Cieplińskiego w Kwidzynie.

8. Trwają wakacje dzieci i młodzieży, urlopy dorosłych, życzę spokojnego wypoczynku i przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

9. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

10. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

11. Dzisiaj I niedziela miesiąca, po kżdej Mszy św. wystawienie najświętszego sakramentu, o godz. 9.00 różaniec, a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic Ĺťywego Różańca, zapraszam.

12. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, w godz. rannych będę odwiedzał chorych, okazja do spowiedzi od godz. 16.00, Msza św. o godz. 17.00, w Olszanicy o godz. 18.15.

13. W I sobotę miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny Msza św. o godz. 17.00, następnie wystawienie najświętszego sakramentu, wspólny różaniec i nabożeństwo do Serca Najświętszej Maryi Panny.

14. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł. Zachęcamy do lektury!

15. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

16. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź III:

Dawid Damaziak, kawaler, Rusinowo, MBKP Nebrowo Wielkie

Natalia Kasprzyk, panna, Karpiny, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

17. Zakończyliśmy miesiąc czerwiec, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, śmieci na cmentarzu, prąd elektryczny, prace przy elewacji kościoła: prace dekarskie z materiałem, styropian, robocizna, materiały pomocnicze, trawa pod zasiew.

Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

18. Wójt Gminy Sadlinki przypomina rolnikom o możliwości zgłaszania strat w uprawach w wyniku długotrwałej suszy. Złożenie wniosku do Urzędu Gminy uruchamia procedurę oszacowania szkód i uzyskania rekompensaty. Wzory wniosków znajdują się na stronie internetowej Urzędu Gminy Sadlinki. Pomocy udzielają również pracownicy Urzędu Gminy w Sadlinkach.

19. W związku z wejściem w życie przepisów regulujących ochronę naszych danych osobowych, pragnę poinformować, że nasza parafia jest przygotowana do ochrony naszych danych pozyskanych przy sporządzaniu dokumentów parafialnych i np. odpisy metryki chrztu św. mogą być wystawiane tylko osobom zainteresowanym.

20. OGŁOSZENIE

Ks. Stanisław Stanisławek, misjonarz Fidei Donum od ponad 40 lat, w niedzielę 20 maja br. Uległ wypadkowi w wynik którego doszło do rozległych oparzeń. Wypadek miał miejsce w Nguelemendouka, w diecezji Doume – Abong Mbang (Kamerun), gdzie ks. Stanisław posługiwał w ostatnim czasie. W celu podjęcie odpowiedniego i – miejmy nadzieję – skutecznego leczenia, konieczna była ewakuacja do Polski specjalnie wyczarterowanym samolotem, wyposżonym w sprzęt medyczny oraz z lekarzem na pokładzie. Obecnie, ks. Stanisław leczony jest w szpitalu w Łęcznej. Jego stan jest stabilny, nie ma zagrożenia życia. Koszty wstępnego leczenia w Kamerunie oraz ewakuacji do Polski zostały w całości pokryte przez diecezję Doume – Abong Mbang. Biorąc pod uwagę wysokie kwoty ww. kosztów, sytuację finansową kościołów lokalnych w Afryce oraz zwyczajną misyjną solidarność, zwracam się do Was z propozycją wsparcia finansowego diecezji Doume – Abong Mbang, która poniosła w krótkim czasie tak duże i nieprzewidziane wydatki. Osoby pragnące złożyć jakąkolwiek ofiarę. Proszone są o dokonanie wpłat na numer konta:

Konto złotówkowe:

53 1240 2034 1111 0010 0044 7228

Bp Jan Ozga, ordynariusz diecezji Doume

05 – 510 Konstancin – Jeziorna, ul. Broniewskiego 28/30

Z dopiskiem: Doume_ewakuacja.

21. OGŁOSZENIE

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Okrągłej Łące ogłasza nabór dzieci na rok szkolny 2018/2019.

Ośrodek to przedszkole specjalne i szkoła specjalna.

Szkoła oferuje dzieciom i młodzieży w wieku od 3-25 lat z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim oraz niepełnosprawnościami sprzężonymi realizację Podstawy Programowej MEN z atrakcyjnymi zajęciami dodatkowymi oraz profesjonalną pomoc psychologiczno-pedagogiczną.

Usługi edukacyjne świadczone są nieodpłatnie. Dla wychowanków są również organizowane bezpłatne dowozy.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.fundacja.kwidzyn.pl oraz pod numerem telefonu: (55) 275 15 48 oraz na ulotkach.

Szkoła serdecznie zaprasza zainteresowane rodziny.