Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 14 niedzielę zwykłą, rok B                                             8.07.18

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Wioletę Leszczak, Annę Majda, Marlenę Kalkowską.

2. Dziękuję serdecznie dla p. Zygmunta Okulskiego za pomoc w pracach porządkowych przy kościele, serdeczne Bóg zapłać.

3. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

4. W tym tygodniu we wtorek nie będzie czynna kancelaria parafialna. W razie sytuacji losowych proszę dzwonić do mnie na komórkę.

5. W piątek, 13 lipca, zapraszamy na trzecie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.30 Msza św., po niej różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła aleją brzóz. Nasze modlitewne spotkanie zakończymy apelem jasnogórskim. Zapraszam wszystkich ze świecami do wspólnej modlitwy.

6. 30 lipca z Kwidzyna już po raz XXVI wyruszy grupa Pomezania Kwidzyn w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Tegoroczne hasło brzmi: „Przez krzyż do wolności” i nawiązuje do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zachęcamy w wzięcia w niej udziału Zapisy i bliższe informacje u Ks. Łukasza Cieplińskiego. Informacje można znaleźć na plakacie. Spotkania organizacyjne odbędą się 15 lipca o godz. 15.00 na plebanii parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie.

7. Zachęcamy także do zapisania własnych intencji, które zaniesiemy do Tronu Jasnogórskiej Pani, w których będziemy się modlić podczas szlaku pielgrzymkowego. Zapisane intencje przynosimy do zakrystii lub składamy do skrzynki intencji.

8. W dniach 21 – 22 września organizowany jest wyjazd młodych na spotkanie z papieżem Franciszkiem w Wilnie. Wyjazd jest przeznaczony dla osób od 15 do 35 roku życia. W programie również zwiedzanie Troków i Wilna. Koszt wyjazdu wynosi 150 złotych i 40 euro. Kżdy uczestnik jest proszony o wyrobienie w swoim oddziale NFZ karty E-KUZ. Zapisy do końca lipca u ks. Łukasza Cieplińskiego w Kwidzynie.

9. Trwają wakacje dzieci i młodzieży, urlopy dorosłych, życzę spokojnego wypoczynku i przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

10. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

11. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

12. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł. Zachęcamy do lektury!

13. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

14. Wójt Gminy Sadlinki przypomina rolnikom o możliwości zgłaszania strat w uprawach w wyniku długotrwałej suszy. Złożenie wniosku do Urzędu Gminy uruchamia procedurę oszacowania szkód i uzyskania rekompensaty. Wzory wniosków znajdują się na stronie internetowej Urzędu Gminy Sadlinki. Pomocy udzielają również pracownicy Urzędu Gminy w Sadlinkach.

15. W zakrystii można odbierać zdjęcia z uroczystości I komunii św. jak również pamiątki.

16. W dniach 7 – 8.08.2018r. organizowana jest pielgrzymka do Warszawy, m. in. na grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki, do świątyni Opatrzności Bożej, zwiedzanie starego miasta..., zapisy w zakrystii.

17. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.