Ogłoszenia parafialne na 15 niedzielę zwykłą, rok B                                           15.07.18

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Jolantę Grzyb, Grżynę Grzyb, Katarzynę Zmudczyńską.

2. Dziękuję serdecznie dla p. Marka Bałdowskiego za pomoc w pracach porządkowych przy kościele, serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuje serdecznie za ofiary zbierane na tacę tydzień temu na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać. Dziękuje serdecznie za ofiarę indywidualną na elewację naszego kościoła, dziękuje serdecznie dla Koła różańcowego z Sadlinek, które w minionym okresie zbierało kwiat lipy na sprzedż celem przeznaczenia na inwestycję w naszej parafii. Za ofiarę serdeczne Bóg zapłać.

4. 30 lipca z Kwidzyna już po raz XXVI wyruszy grupa Pomezania Kwidzyn w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Tegoroczne hasło brzmi: „Przez krzyż do wolności” i nawiązuje do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zachęcamy w wzięcia w niej udziału Zapisy i bliższe informacje u Ks. Łukasza Cieplińskiego. Informacje można znaleźć na plakacie. Spotkania organizacyjne odbędą się 15 lipca o godz. 15.00 na plebanii parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie.

5. Zachęcamy także do zapisania własnych intencji, które zaniesiemy do Tronu Jasnogórskiej Pani, w których będziemy się modlić podczas szlaku pielgrzymkowego. Zapisane intencje przynosimy do zakrystii lub składamy do skrzynki intencji.

6. W dniach 21 – 22 września organizowany jest wyjazd młodych na spotkanie z papieżem Franciszkiem w Wilnie. Wyjazd jest przeznaczony dla osób od 15 do 35 roku życia. W programie również zwiedzanie Troków i Wilna. Koszt wyjazdu wynosi 150 złotych i 40 euro. Kżdy uczestnik jest proszony o wyrobienie w swoim oddziale NFZ karty E-KUZ. Zapisy do końca lipca u ks. Łukasza Cieplińskiego w Kwidzynie.

7. Trwają wakacje dzieci i młodzieży, urlopy dorosłych, życzę spokojnego wypoczynku i przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

8. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

9. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł. Dziś w Gościu Niedzielnym m.in.: o zwyczaju noszenia szkaplerza Najświętszej Maryi Panny; a także o wzroście popularności tzw. edukacji domowej dzieci oraz o Chorwatach, którzy nie wstydzą się wartości i wiary w Boga. Zachęcamy do lektury!

12. W zakrystii można odbierać zdjęcia z uroczystości I komunii św. jak również pamiątki.

13. W dniach 7 – 8.08.2018r. organizowana jest pielgrzymka do Warszawy, m. in. na grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki, do świątyni Opatrzności Bożej, zwiedzanie starego miasta..., zapisy w zakrystii.

14. Wżna informacja Polskich Kolei Państwowych: od 1 czerwca br. przejazdy kolejowo – drogowe zostały wyposżone w naklejki z indywidualnym numerem identyfikacyjnym. Naklejki znajdują się po wewnętrznej stronie krzyży św. Andrzeja i napędów rogatkowych. W przypadku awarii, zagrożenia wypadkiem lub samego wypadku należy zadzwonić na znajdujący się w naklejce numer telefonu, co zwiększa szanse na odpowiednio wczesne zatrzymanie ruchu pociągów i uratowanie życia ludzkiego. Jednocześnie PKP przestrzega przed pośpiechem i brawurą na przejazdach kolejowo – drogowych. Zachęca do rozwagi i bezpieczeństwa zarówno kierowców jak też i pieszych.

15. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

16. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Mieczysławę Jurkiewicz z Sadlinek, l. 66, śp. Remigiusza Kamińskiego z Kwidzyna, l. 56, w Ich intencji: Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…