Ogłoszenia parafialne na 16 niedzielę zwykłą, rok B                                           22.07.18

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam p. Sylwię Rosziewską, Joannę Śliwińską, Anną Dziadzio, Ewę Szymańską.

2. Dziękuję serdecznie dla Dominika Narraway za pomoc w pracach porządkowych przy kościele, serdeczne Bóg zapłać.

3. W środę przypada wspomnienie liturgiczne św. Krzysztofa, dlatego po Mszy św. o godz. 17.00 błogosławieństwo pojazdów: samochodów, motocykli, skuterów i rowerów.

4. W czwartek wspominamy św. Joachima i Annę – rodziców Maryi. Naszym drogim Babciom i Dziadkom dziękujemy serdecznie za ich miłość i obecność, życząc błogosławieństwa i zdrowia.

5. 30 lipca z Kwidzyna już po raz XXVI wyruszy grupa Pomezania Kwidzyn w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Tegoroczne hasło brzmi: „Przez krzyż do wolności” i nawiązuje do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zachęcamy w wzięcia w niej udziału Zapisy i bliższe informacje u Ks. Łukasza Cieplińskiego. Informacje można znaleźć na plakacie. Spotkania organizacyjne odbędą się 15 lipca o godz. 15.00 na plebanii parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie.

6. Zachęcamy także do zapisania własnych intencji, które zaniesiemy do Tronu Jasnogórskiej Pani, w których będziemy się modlić podczas szlaku pielgrzymkowego. Zapisane intencje przynosimy do zakrystii lub składamy do skrzynki intencji.

7. W dniach 21 – 22 września organizowany jest wyjazd młodych na spotkanie z papieżem Franciszkiem w Wilnie. Wyjazd jest przeznaczony dla osób od 15 do 35 roku życia. W programie również zwiedzanie Troków i Wilna. Koszt wyjazdu wynosi 150 złotych i 40 euro. Kżdy uczestnik jest proszony o wyrobienie w swoim oddziale NFZ karty E-KUZ. Zapisy do końca lipca u ks. Łukasza Cieplińskiego w Kwidzynie.

8. Trwają wakacje dzieci i młodzieży, urlopy dorosłych, życzę spokojnego wypoczynku i przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

9. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

10. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

11. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł. Zachęcamy do lektury!

Zapowiedź I:

Sebastian Kozłowski, kawaler, Olszanica, loco

Aleksandra Kluczek, panna, Olszanica, loco

14. W zakrystii można odbierać zdjęcia z uroczystości I komunii św. jak również pamiątki.

15. W dniach 7 – 8.08.2018r. organizowana jest pielgrzymka do Warszawy, m. in. na grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki, do świątyni Opatrzności Bożej, zwiedzanie starego miasta..., zapisy w zakrystii.

16. Wżna informacja Polskich Kolei Państwowych: od 1 czerwca br. przejazdy kolejowo – drogowe zostały wyposżone w naklejki z indywidualnym numerem identyfikacyjnym. Naklejki znajdują się po wewnętrznej stronie krzyży św. Andrzeja i napędów rogatkowych. W przypadku awarii, zagrożenia wypadkiem lub samego wypadku należy zadzwonić na znajdujący się w naklejce numer telefonu, co zwiększa szanse na odpowiednio wczesne zatrzymanie ruchu pociągów i uratowanie życia ludzkiego. Jednocześnie PKP przestrzega przed pośpiechem i brawurą na przejazdach kolejowo – drogowych. Zachęca do rozwagi i bezpieczeństwa zarówno kierowców jak też i pieszych.

17. Wójt Gminy Sadlinki, Stowarzyszenie Miłośników Malarstwa „Kontrasty” z Kwidzyna i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sadlinkach serdecznie zapraszają mieszkańców gminy Sadlinki na 103px-Herb_Sadlinkihttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/01/POL_gmina_Kwidzyn_COA.svg/517px-POL_gmina_Kwidzyn_COA.svg.pngBez tytułuXIV Ogólnopolski Plener Plastyczny p.n. „Klimaty kwidzyńskie” w Szkole Podstawowej w Sadlinkachkwidzyn od 30 lipca do 5 sierpnia 2018 r.

W szczególności do wzięcia udziału w plenerze i do tworzenia własnych prac pod czujnym okiem malarzy ze stowarzyszenia „Kontrasty” z Kwidzyna oraz w wernisżu poplenerowym czyli wystawie stworzonych prac plastycznych w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Sadlinkach dnia 3 sierpnia 2018 r. (tj. w piątek) od godz. 15.00.

Podczas tegorocznego pleneru odbędzie się również plener malarski dla uczniów Szkoły Podstawowej w Sadlinkach – dla uczniów wyróżniających się talentem malarskim jako nagroda za ich pracę plastyczno-artystyczną za rok szkolny 2017/2018.

Wszystkich zainteresowanych mieszkańców gminy Sadlinki - miłośników malarstwa sztalugowego serdecznie zapraszamy na kolejną edycję pleneru plastycznego w Sadlinkach. Andrzej Rupieta, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sadlinkach

18. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

19. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Tomasza Skonieczek z Bronisławowa, l. 43, pochowany na naszym cmentarzu; śp. Annę Rzepecką z Olszanicy, l. 86, w Ich intencji: Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…