Ogłoszenia parafialne na 17 niedzielę zwykłą, rok B                                           29.07.2018

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam p. Mirosławę Wasilczuk, Karolinę Wasilczuk, Joannę Wasilczuk.

2. Dziękuje serdecznie za pomoc w koszeniu trawy na cmentarzu i przy kościele dla rodziny państwa Piszczewiat z Olszanicy oraz dla p. Marka Bałdowskiego, za pomoc serdeczne Bóg zapłać.

3. Zachęcam do modlitwy za pielgrzymów, którzy jutro po Mszy św. porannej w parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie rozpoczną Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Dzisiaj jeszcze apel Jasnogórski z pielgrzymami w parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie o godz. 21.00. Przywitanie pielgrzymów na Wałach Jasnogórskich nastąpi 11 sierpnia w godzinach popołudniowych.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, w godzinach rannych będę odwiedzał chorych, okazja do spowiedzi od godz. 16.00, a Msza św. o godz. 17.00, w Olszanicy Msza św. o godz. 18.15,

5. W I sobotę miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.00 Msza św., wspólny różaniec i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

6. Za tydzień I niedziela miesiąca, wystawienie najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św. a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic żywego różańca, zapraszam.

7. Trwają wakacje dzieci i młodzieży, urlopy dorosłych, życzę spokojnego wypoczynku i przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

8. Zachęcam do modlitwy o pogodę dla rolników na czas żniw i o urodzaje.

9. W środę rozpoczynamy miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości, Zachęcam do podjęcia dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych.

10. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

11. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

12. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł. Zachęcamy do lektury!

Zapowiedź II:

Sebastian Kozłowski, kawaler, Olszanica, loco

Aleksandra Kluczek, panna, Olszanica, loco

Zapowiedź I:

Sebastian Krok, kawaler, Sadlinki, loco

Aneta Kordowska, panna, Bieruń Stary, św. Bartłomiej

Grzegorz Podgórski, kawaler, Karpiny, loco

Justyna Lemkowska, panna, Kwidzyn, Świętej Trójcy

15. W zakrystii można odbierać zdjęcia z uroczystości I komunii św. jak również pamiątki.

16. W dniach 7 – 8.08.2018r. organizowana jest pielgrzymka do Warszawy, m. in. na grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki, do świątyni Opatrzności Bożej, zwiedzanie starego miasta..., zapisy w zakrystii.

17. Wójt Gminy Sadlinki, Stowarzyszenie Miłośników Malarstwa „Kontrasty” z Kwidzyna i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sadlinkach serdecznie zapraszają mieszkańców gminy Sadlinki na XIV Ogólnopolski Plener Plastyczny p.n. „Klimaty kwidzyńskie” w Szkole Podstawowej w Sadlinkach od 30 lipca do 5 sierpnia 2018 r.

W szczególności do wzięcia udziału w plenerze i do tworzenia własnych prac pod czujnym okiem malarzy ze stowarzyszenia „Kontrasty” z Kwidzyna oraz w wernisżu poplenerowym czyli wystawie stworzonych prac plastycznych w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Sadlinkach dnia 3 sierpnia 2018 r. (tj. w piątek) od godz. 15.00.

Podczas tegorocznego pleneru odbędzie się również plener malarski dla uczniów Szkoły Podstawowej w Sadlinkach – dla uczniów wyróżniających się talentem malarskim jako nagroda za ich pracę plastyczno-artystyczną za rok szkolny 2017/2018.

Wszystkich zainteresowanych mieszkańców gminy Sadlinki - miłośników malarstwa sztalugowego serdecznie zapraszamy na kolejną edycję pleneru plastycznego w Sadlinkach. Andrzej Rupieta, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sadlinkach

18. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.