Ogłoszenia parafialne na 18 niedzielę zwykłą, rok B                                          5.08.18

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam p. Jolantę Damaziak, Annę Rogala, Ewę Berent, Martę Tamiła.

2. Dziękuje serdecznie za pomoc w koszeniu trawy przy kościele dla p. Zygmunta Okulskiego i Dominika Narraway, za pomoc serdeczne Bóg zapłać.

3. Zachęcam do modlitwy za pielgrzymów, którzy niosą nasze intencję modlitewne w Pielgrzymce pieszej na Jasną Górę. Przywitanie pielgrzymów na Wałach Jasnogórskich nastąpi w sobotę, 11 sierpnia w godzinach popołudniowych.

4. Dzisiaj I niedziela miesiąca, wystawienie najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św. a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic żywego różańca, zapraszam.

5. Trwają wakacje dzieci i młodzieży, urlopy dorosłych, życzę spokojnego wypoczynku i przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

6. Zachęcam do modlitwy o pogodę dla rolników na czas żniw i o urodzaje.

7. Rozpoczął się miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości, Zachęcam do podjęcia dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych.

8. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

9. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł. Zachęcamy do lektury!

Zapowiedź III:

Sebastian Kozłowski, kawaler, Olszanica, loco

Aleksandra Kluczek, panna, Olszanica, loco

Zapowiedź II:

Sebastian Krok, kawaler, Sadlinki, loco

Aneta Kordowska, panna, św. Bartłomieja, Bieruń Stary

Grzegorz Podgórski, kawaler, Karpiny, loco

Justyna Lemkowska, panna, Świętej Trójcy, Kwidzyn

Zapowiedź I:

Grzegorz Borkowski, kawaler, Sadlinki, loco

Monika Rutka, panna, św. Albert, Kwidzyn

Andrzej Krzeszowski, kawaler, Białki, loco

Katarzyna Wojtyła, panna, Białki, loco

Kamil Koptyra, kawaler, Sadlinki, loco

Aleksandra Chrzanowska, panna, Kałdowo, św. Wojciech, Prabuty

13. W dniach 7 – 8.08.2018r. odbędzie się pielgrzymka autokarowa do Warszawy, m. in. na grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki, do świątyni Opatrzności Bożej, zwiedzanie starego miasta. Wyjazd we wtorek o godz. 6.00 sprzed kościoła. Spotkanie organizacyjne w poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.00.

14. Zakończyliśmy miesiąc lipiec, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, śmieci na cmentarzu, prąd elektryczne, pracę przy elewacji kościoła: struktura (253m2) robocizna i materiał, materiały pomocnicze. Dziękuję wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na pracę inwestycyjno - budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

15. SZLACHETNA PACZKA poszukuje wolontariuszy do kolejnej edycji. Od tego, ilu znajdziemy wolontariuszy, zależy skala pomocy, z jaką dotrzemy do ubogich rodzin. Wolontariusz może zyskać nie tylko satysfakcję z niesienia pomocy, ale przede wszystkim możliwość zyskania kluczowych kompetencji cenionych na rynku pracy – związanych z działaniami projektowymi, organizacją wydarzeń, umiejętności komunikacyjne i interpersonalne. Oprócz tego kżdy Wolontariusz ma okazję poznać ciekawe osoby i nawiązać wartościowe relacje.
Także w  Rejonie Kwidzyn można zostać wolontariuszem Paczki.  Więcej informacji o możliwości zgłoszenia na www.superw.pl lub na Facebooku: Szlachetna Paczka – Kwidzyn. Na zgłoszenia czekamy    do 14 września.

16. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.