Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 24 niedzielę zwykła, rok B                         16.09.18

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiare na świecę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Magdalenę Gulgowską, Wiolettę Legiewicz, Aleksandrę Gałka, Izabelę Mrugała.

2. Dziękuje serdecznie za ofiary zbierane na tacę tydzień temu na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać. Za wszelką życzliwość i zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuję za pomoc przy sprzątaniu terenu wokół kościoła przed odpustem w naszej Parafii, dziękuję za wykoszenie trawy na cmentarzu, dziękuję za uprzątnięcie wszelkich śmieci wokół smietników na cmentarzu, serdeczne Bóg zapłać.

4. Dziękuje serdecznie wszystkim za udział w uroczystościach odpustowych w naszej parafii, dziękuje za piękny śpiew, dziękuje za piękne wieńce dożynkowe, dziękuje za pomoc ministrantom w przebiegu drogi krzyżowej i Mszy św. oraz naszym strżakom za pomoc podczas procesji Eucharystycznej, dziękuję za pomoc w kuchnii, dziękuje za wspaniałe ciasta, wszystkim serdecznie dziękuje.

5. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30 zapraszam młodzież z I klas ponadgimnazjalnych i starszych na pierwsze powakacyjne spotkanie przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania.

6. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas III gimnazjum na spotkanie przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania.

7. Jutro, 17 września, przypada 79 rocznica napaści ZSRR na Polskę, pamiętajmy w swoich modlitwach za poległych i pomordowanych.

8. Zapraszam chłopców, którzy są i którzy chcieliby zostać ministrantami do służby przy ołtarzu na niedzielne Msze św. jak również w tygodniu.

9. Proszę osoby, które w 2019r. zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński o dokonywanie rezerwacji w zeszycie intencji.

10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł. Zachęcamy do lektury!

11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

12. Od pewnego czasu aktywna jest strona internetowa cmentarza parafialnego w Sadlinkach pod adresem: mogily.pl/sadlinki.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

14. Wójt Gminy Sadlinki, p. Elżbieta Krajewska zaprasza na spotkanie dotyczące projektu pn. Czyste powietrze organizowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku dotyczącym dofinansowania do:

-wymiany starych żródeł ciepła  w tym: pieców i kotłów na paliwo stałe
oraz zakup i montż nowych żródeł ciepła spełniających wymagania programu,
-docieplenie przegród budynków,
-wymiane stolarki okiennej i drzwiowej,
-montż lub modernizacji instalacji co i ciepłej wody użytkowej,
-instalacje OZE w tym kolektory słoneczne i instalacje fotowoltaiczne,
-montż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła,

Spotkanie odbędzie się w dniu 18.09.2018 roku o godzinie 17 00 w szkole
Podstawowej w Sadlinkach.