Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 27 niedzielę zwykła, rok B                             7.10.18

 

1. W minionym tygodniu nie odbyło się sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, mogę tylko przeprosić…, dziękuję za dbałość o kwiaty w kościele dla p. Anny Bałdowskiej i Stanisławy Gąsior, za co serdecznie dziękuję, w tym tygodniu zapraszam p. Brygidę Kiliszek, Paulinę Pepel, Beatę Krzysztofiak.

2. Dziękuje serdecznie p. Grżynie Bukalskiej za dbałość o obrusy ołtarzowe, serdeczne Bóg zapłać…

3. Dziękuje serdecznie p. Czesławowi Malinowskiemu za pomoc przy renowacji ławek w kościele. Wobec ciągłego przesuwania w dniu wczorajszym wszystkie ławki były wywrócone i na nowo podklejone podkładkami gumowymi.

4. Dzisiaj I niedziela miesiąca, wystawienie najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św. a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic żywego różańca, zapraszam. Dzisiaj przypada również wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, – święto Róż Różańcowych, którym dziękujemy za modlitwę w intencjach Kościoła Powszechnego i naszej parafii.

5. Po Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie różańców.
    
6. Trwa miesiąc październik, zapraszam do bardziej gorliwego odmawiania różańca, w naszej parafii nabożeństwa różańcowe w niedzielę o godz. 9.00, a w tygodniu codziennie o godz. 16.30, zapraszam. Zapraszam dzieci do czynnego włączania się w modlitwę różańcową w kościele. Odmawiajmy też różaniec w naszych  domach wraz z całą rodziną.

7. W tym tygodniu, w sobotę zapraszam na nabożeństwo fatimskie, rozpoczniemy Mszą św. o godz. 19.30, następnie wspólny różaniec i procesja z figurą aleją brzóz, zapraszam ze świecami…
    
8. Za tydzień niedziela papieska. Przed kościołem przy okazji XVIII Dnia Papieskiego „Promieniowanie ojcostwa” zbierać będziemy ofiary na stypendia dla młodzieży wspieranej przez „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia”.

9. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., zapraszam.

10. Zapraszam chłopców, którzy są i którzy chcieliby zostać ministrantami do służby przy ołtarzu na niedzielne Msze św. jak również w tygodniu.

11. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” z płytą na DVD „Sprawa Chrystusa  w cenie 5.00zł. Zachęcam do lektury!
12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

13. Od pewnego czasu aktywna jest strona internetowa cmentarza parafialnego w Sadlinkach pod adresem: mogily.pl/sadlinki. Proszę o zgłaszanie wszelkich błędów powstałych w wyniku przepisywania danych z nagrobków na stronę internetową.

14. Domowy Kościół Diecezji Elbląskiej zaprasza 17 listopada br. na godzinę 18:00 do Kościoła Przemienienia Pańskiego w Nowym Dworze Gdańskim na II Diecezjalny Jubileusz Małżeński. Wydarzenie to będzie okazją do odnowienia przysięgi małżeńskiej, do powtórnego ślubowania miłości, wierności, uczciwości i wytrwałości ż do śmierci.
Uczestników jubileuszu, a także inne chętne pary chcące świętować 100 lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, zapraszamy tego samego dnia do Ĺťuławskiego Ośrodka Kultury w Nowym Dworze Gdańskim na godzinę 19:00 na uroczysty bezalkoholowy Bal Dla Niepodległej.
Patronat nad wydarzeniami objął Biskup Elbląski Jacek Jezierski oraz Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego Jacek Michalski.
Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła, na stronie internetowej Domowego Kościoła Diecezji Elbląskiej (www.dk.elblag.pl) oraz profilu fejsbukowym DK Elbląg.

15. Zapraszamy do wzięcia udziału w Europejskim Spotkaniu Młodych Taize,  które w tym roku odbędzie się w Madrycie. Wyjazd w dniach 26.12.2018-3.01.2019 r. W spotkaniu mogą uczestniczyć osoby od 16 do 35 roku życia.  Koszt wyjazdu wynosi 700 zł plus 55 euro. Więcej informacji i zgłoszenia u ks. Łukasza Cieplińskiego (tel. 600 208 693, mail: lukas.cieplinski@gmail.com).    

16. Zakończyliśmy miesiąc wrzesień, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, śmieci na cmentarzu, energia elektryczna, ekogroszek na plebanię, pracę przy elewacji kościoła: materiał, klejenie styropianu robocizna, materiały pomocnicze.

17. Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

18. Proszę przy zamawianiu nowego pomnika na cmentarzu zadbać z wyprzedzeniem o pozwolenie na postawienie pomnika na grobach swoich bliskich i proszę uzgadniać wszelkie pracę budowlane na cmentarzu.

19. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.