Ogłoszenia parafialne na 28 niedzielę zwykła, rok B                           14.10.18

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Anetę Stocką, Joannę Gburczyk, Teresę Kotowicz.

2. Dziękuje serdecznie dla pań z koła różańcowego z Sadlinek za pomoc w pracach porządkowych przy kościele, serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuje serdecznie dla mieszkańców Olszanicy uczęszczająch do kaplicy w ich miejscowości za całoroczną dbałość o czystość kaplicy i jej obejścia, serdeczne Bóg zapłać.

4. Dziękuje za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane, obecnie z przeznaczeniem na elewację kościoła. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

5. Dziś w całej Polsce obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Dziękujemy za ofiary na stypendia składane do puszek na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać!

6. Dzisiaj obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycielom i pracownikom oświaty życzymy Bożego błogosławieństwa, radości i satysfakcji w ich służbie i pracy.

7. Trwa miesiąc październik, zapraszam do bardziej gorliwego odmawiania różańca, w naszej parafii nabożeństwa różańcowe w niedzielę o godz. 9.00, a w tygodniu codziennie o godz. 16.30, zapraszam. Zapraszam dzieci do czynnego włączania się w modlitwę różańcową w kościele. Odmawiajmy też różaniec w naszych  domach wraz z całą rodziną.

8. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., zapraszam. Trwają również zapisy dzieci klas I do I komunii św. na rok 2020.

9. Za tydzień po Mszy o godz. 11.30 zapraszam młodzież z I klas ponadgimnazjalnych i starszych na kolejne spotkanie przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania.

10. Od dzisiejszej niedzieli przy wyjściu z kościoła są rozdawane kartki na wypominki i Msze św. gregoriańską – zbiorową za wszystkich naszych ukochanych zmarłych, które po czytelnym wypisaniu proszę wrzucać do skrzyneczki przed ołtarzem.

11. Zapraszam chłopców, którzy są i którzy chcieliby zostać ministrantami do służby przy ołtarzu na niedzielne Msze św. jak również w tygodniu.

12. Proszę przy zamawianiu nowego pomnika na cmentarzu zadbać z wyprzedzeniem o pozwolenie na postawienie pomnika na grobach swoich bliskich i proszę uzgadniać wszelkie pracę budowlane na cmentarzu. Proszę również serdecznie, aby wszelkie nieczystości wrzucać do pojemników według ich przeznaczenia, i proszę aby do pojemników nie wrzucać ziemi. Przypominam również o odnowieniu dzierżawy tych grobów, które już przekroczyły okres 20 lat.

13. Od pewnego czasu aktywna jest strona internetowa cmentarza parafialnego w Sadlinkach pod adresem: mogily.pl/sadlinki. Proszę o zgłaszanie wszelkich błędów powstałych w wyniku przepisywania danych z nagrobków na stronę internetową.

14. Domowy Kościół Diecezji Elbląskiej zaprasza 17 listopada br. na godzinę 18:00 do Kościoła Przemienienia Pańskiego w Nowym Dworze Gdańskim na II Diecezjalny Jubileusz Małżeński. Wydarzenie to będzie okazją do odnowienia przysięgi małżeńskiej, do powtórnego ślubowania miłości, wierności, uczciwości i wytrwałości ż do śmierci.
Uczestników jubileuszu, a także inne chętne pary chcące świętować 100 lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, zapraszamy tego samego dnia do Ĺťuławskiego Ośrodka Kultury w Nowym Dworze Gdańskim na godzinę 19:00 na uroczysty bezalkoholowy Bal Dla Niepodległej.
Patronat nad wydarzeniami objął Biskup Elbląski Jacek Jezierski oraz Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego Jacek Michalski.
Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła, na stronie internetowej Domowego Kościoła Diecezji Elbląskiej (www.dk.elblag.pl) oraz profilu fejsbukowym DK Elbląg.

15. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek – św. Jadwigę Śląską oraz wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w środę – św. Ignacego Antiocheńskiego, w czwartek św. Łukasza Ewangelistę – patrona lekarzy i służby zdrowia, których ogarniamy serdeczną modlitwą i życzeniami błogosławieństwa Bożego. W piątek wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki – męczennika.

16. Zapraszamy do wzięcia udziału w Europejskim Spotkaniu Młodych Taize,  które w tym roku odbędzie się w Madrycie. Wyjazd w dniach 26.12.2018-3.01.2019 r. W spotkaniu mogą uczestniczyć osoby od 16 do 35 roku życia.  Koszt wyjazdu wynosi 700 zł plus 55 euro. Więcej informacji i zgłoszenia u ks. Łukasza Cieplińskiego (tel. 600 208 693, mail: lukas.cieplinski@gmail.com).

17. Rozpoczął się jesienny czas ogrzewania mieszkań. W naszych domach pali się węglem i drewnem. Istnieje niebezpieczeństwo zatrucia się, gdy piece lub urządzenia grzewcze są niesprawne. Dla bezpieczeństwa własnego i najbliższych należy dokonać przeglądu instalacji i niezbędnych napraw.

18. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.