Ogłoszenia parafialne na 30 niedzielę zwykła, rok B                           28.10.18

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Emilię Okulską, Annę Hauer, Dominikę Grzelecką, Karolinę Gburczyk.

2. Tydzień temu odbyło się liczenie wiernych, na wszystkich Mszach św. było 828 osób, to daję 24%, (2017 – 25%) a zameldowanych mamy z 3384 (2017 – 3354) osób, czyli od tej ilości osób parafia opłaca podatek do urzędu skarbowego, a do komunii św. przystąpiło z osób obecnych na Mszach św. 265 osoby, czyli 32% (2017 – 32%).

3. Dzisiaj po Mszach św. przez alumna z naszego seminarium duchownego z Elbląga będzie rozprowadzany kalendarz na nowy rok 2019, zachęcam do nabywania.

4. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas III gimnazjum na spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

5. Kończymy miesiąc październik, dziękuje wszystkim, szczególnie dzieciom za uczestnictwo w nabożeństwach różańcowych. Zapraszam do bardziej gorliwego odmawiania różańca, w naszej parafii nabożeństwa różańcowe do środy włącznie o godz. 16.30, a następnie Msza św.

6. W tym tygodniu, w czwartek przypada 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych, jest to święto nakazane, porządek Mszy św. o godz. 7.30, na cmentarzu o godz. 11.00, a po Mszy św. procesja na cmentarzu i okazja do poświęcenia nowych pomników. Nie będzie Mszy św. o wieczornej o godz. 17.00. Ofiary zbierane na cmentarzu oraz w kościele 1 i 2 listopada będą przeznaczone na wywóz śmieci, za które składam serdeczne Bóg zapłać.

7. Z racji wyjazdów na groby naszych bliskich zmarłych proszę o bezpieczne i odpowiedzialne prowadzenie samochodów, ale również o zabezpieczenie naszych mieszkań przed kradzieżą.

8. W piątek, 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, dzień zaduszny. Msze św. o godz. 10.00 i 17.00, poprzedzone różańcem wypominkowym, rano o godz. 9.30 i wieczorem o godz. 16.30.

9. Przy wyjściu z kościoła są rozdawane kartki na wypominki i Msze św. gregoriańską – zbiorową za wszystkich naszych ukochanych zmarłych, które po czytelnym wypisaniu proszę wrzucać do skrzyneczki przed ołtarzem.

10. Dziękuje serdecznie za waszą dbałość o nasz cmentarz parafialny, dziękuje, że tak wiele osób pięknie segreguje nieczystości na cmentarzu. Proszę, aby wszelkie śmieci wyrzucać do pojemników. Postawiono 4 pojemniki na szkło, 4 pojemniki na plastik oraz  2 duże pojemniki na śmieci niesegregowane. Proszę, aby do pojemników nie wrzucać ziemi…

11. Przypominam również o odnowieniu dzierżawy tych grobów, które już przekroczyły okres 20 lat.

12. Od pewnego czasu aktywna jest strona internetowa cmentarza parafialnego w Sadlinkach pod adresem: mogily.pl/sadlinki. Proszę o zgłaszanie wszelkich błędów powstałych w wyniku przepisywania danych z nagrobków na stronę internetową.

13. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, wypada on w Dzień Zaduszny, dlatego wyjątkowo chorych będę odwiedzał w środę w godz. rannych, proszę powiadomić chorych o zmianie dnia odwiedzin. Natomiast okazja do spowiedzi codziennie od godz. 16.00.

14. Msze św. gregoriańskie – zbiorowe będą odprawiane od 1 listopada, a różaniec wypominkowy od piątku, 2 listopada, o godz. 16.30, a następnie Msza św. W każdą niedzielę i uroczystości przed Mszą św. natomiast będę spowiadał.

15. W I sobotę miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 16.30 różaniec wspominkowy, następnie Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

16. Od 2 do 8 listopada włącznie można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych, choćby tylko myślnie. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można zyskać (dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej), jeden raz na dzień. Ponadto wierni, którzy odwiedzą kościół w celu przyjścia z pomocą duszom zmarłych i odmówią: Ojcze nasz i Wierzę w Boga, mogą w Dzień Zaduszny zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust ten można zyskać od południa uroczystości Wszystkich Świętych aż do końca Dnia Zadusznego.

17. Za tydzień I niedziela miesiąca, wystawienie najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św. a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic żywego różańca, zapraszam.

18. OGŁOSZENIE, Drodzy Rodzice, W dniu 31.10.2018r.– środa nasze przedszkole organizuje marsz „Mój Święty Patron”. Do uczestnictwa w tym marszu zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Dzieci uczestniczące w tym marszu powinny być przebrane za swojego patrona lub aniołka. Każde dziecko może wykonać prace plastyczną rysunek  lub plakat przedstawiający postać patrona lub aniołka. Prace plastyczne będą wyeksponowane w Kościele w Sadlinkach. Dla wszystkich uczestników tego przedsięwzięcia są przewidziane nagrody. Zbiórka w środę – 31.10.2018r. o godz. 17.15 na placu koło PKP i przemarsz do Kościoła  w Sadlinkach. Rodzice mogą zabrać ze sobą lampiony. Prace plastyczne, podpisane prosimy dostarczyć do przedszkola do dnia 30.10.2018 – wtorek.

19. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł. Zachęcam do lektury!

21. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.