Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 34 niedzielę zwykła, rok B                           25.11.18

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam p. Marzenę Murawską, Monikę Jońca, Jolantę Malinowską.

2. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla – święto ministrantów, lektorów. Służbie liturgicznej, Panu kościelnemu, Panu Organiście dziękujemy za ich posługę w kościele i życzymy błogosławieństwa Bożego!

3. Dziś przeżywamy 85. rocznicę Wielkiego Głodu na Ukrainie. Modlimy się za ofiary tego okrutnego ludobójstwa, a dla sprawców o przebaczenie Boże.

4. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30 zapraszam młodzież z III klas gimnazjalnych na kolejne spotkanie przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania.

5. Zapraszam do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych, różaniec wypominkowy do piątku o godz. 16.30, a następnie Msza św. gregoriańska – zbiorowa za naszych drogich zmarłych poleconych modlitwą Kościoła.

6. W najbliższy piątek wspominamy w kalendarzu św. Andrzeja Apostoła. Wszystkim solenizantom życzymy błogosławieństwa Bożego.

7. W I sobotę miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wspólny różaniec o godz. 16.30, następnie Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.00

8. Za tydzień I niedziela miesiąca, wystawienie najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św. a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic żywego różańca, zapraszam.

9. Za tydzień rozpoczyna się Adwent – okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana i święta Narodzenia Pańskiego, a w czasie Adwentu będą odprawiane Msze św. roratnie, już dzisiaj zachęcam dzieci do wykonania roratek, czyli lampionów adwentowych. Zachęcam również, aby w tym tygodniu podjąć adwentowe postanowienia, które przygotują nas duchowo do Świąt Bożego Narodzenia.

10. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się po 1 niedzieli Adwentu, tj. od 3 do 5 grudnia, poniedziałek, wtorek i środa.

11. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy rozprowadzanie opłatków na stół wigilijny. Proszę osoby, które dotychczas roznosiły opłatki, aby za tydzień po Mszach św. odbierały opłatki z kościoła. Ofiary składane z tej okazji przeznaczamy na ogrzewanie kościoła, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

12. Również od przyszłej niedzieli zachęcam do nabywania świec Caritas, jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom.

13. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł. Zachęcamy do lektury!

14. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

15. Od czwartku ogrzewamy kościół, proszę zamykać drzwi w czasie nabożeństw.

16. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.