Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 1 niedzielę adwentu, rok C                                             2.12.18

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuje za ofiarę na świece, w tym tygodniu zapraszam Katarzynę Gutmańską, Alfredę Grzywacz, Jolantę Okulską.

2. Dziękuje serdecznie p. Grażynie Bukalskiej za dbałość o obrusy ołtarzowe, serdeczne Bóg zapłać…

3. Dziękuje rodzicom dzieci komunijnych za wykonanie wieńca adwentowego, Bóg zapłać.

4. Dziękuje serdecznie za wspólną modlitwę za naszych zmarłych poleconych w wypominkach i Mszy św. zbiorowej w miesiącu listopadzie poleconych modlitwie Kościoła. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane z tej okazji na utrzymanie parafii.

5. Rozpoczynamy okres adwentu w naszym życiu, nasz osobisty czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Niech to będzie czas szczególny.

6. Dzisiaj I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic żywego różańca po Mszy św. o godz. 9.30 i wystawienie najświętszego sakramentu.

7. Od dzisiejszej niedzieli zachęcam do nabywania świec Caritas, jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom.

8. W dniu dzisiejszym będą roznoszone opłatki na stół wigilijny. Proszę o życzliwe przyjmowanie osób, które z ramienia parafii będą to czynić, a wszelkie ofiary składane z tej okazji będą w całości przeznaczone na opał do kościoła i na plebanię, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.  

9. Od Jutra będziemy przeżywać rekolekcję adwentowe, które przeprowadzi ks. Jerzy Bujak, proboszcz w Nebrowie Wielkim.

10. Spotkania rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i w środę o 10.00 dla dorosłych, o 16.00 dla dzieci ze szkoły podstawowej i o 18.00 dla młodzieży i dorosłych.

11. Okazja do spowiedzi w poniedziałek, wtorek i w środę przed każdą Mszą św.
Bardzo proszę tak sobie zorganizować czas, aby znaleźć chwilę czasu w te trzy dni rekolekcyjne, zapraszam.

12. Proszę również o kawałek ciasta na stół rekolekcyjny

13. W okresie Adwentu zapraszam na Msze św. Roratnią ku czci Najświętszej Maryi Panny, w tym tygodniu w czwartek o godz. 17.00, dzieci zapraszam do świątyni z lampionami.

14. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek miesiąca. W godz. rannych będę odwiedzał chorych, okazja do spowiedzi od godz. 16.00, Msza św. o Sercu Pana Jezusa o godz. 17.00.

15. W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Msza św. o godz. 17.00.

16. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św. Również za tydzień poświęcenie medalików dla dzieci.

17. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5zł.

18. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

19. Zakończyliśmy miesiąc listopad, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: druga rata ubezpieczenia kościoła, ofiary na utrzymanie kurii i seminarium duchownego, śmieci na cmentarzu, ekogroszek do kościoła, rachunki za prąd, styropian, siatka i kleje, prace przy kładzeniu struktury: materiał, robocizna, materiały pomocnicze, renowacja kielicha mszalnego.  
Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać. Czekam jeszcze na rozliczenie robocizny końcowej oraz rachunki za wykonanie i wstawienie nowych okien na wieży kościoła. W najbliższym czasie również będziemy musieli się pokłonić tematowi nagłośnienia kurantów na wieży kościoła. Z czterech zawieszonych działa tylko jeden.  

20. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

21. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Władysławę Wiśniewską z Olszanicy, l. 86, w Jej intencji: Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…