Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Objawienia Pańskiego                6.01.2019

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, w tym tygodniu zapraszam: p. Beatę Smeja, Elżbietę Talar, Justynę Pokorska, Marzenę Piktus.

2. Dzisiaj Uroczystości Objawienia Pańskiego, Trzech Króli. Na Mszach św. błogosławieństwo kredy do oznaczenia drzwi naszych domów, oraz poświęcenie wody. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę są przeznaczone na misje.

3. Dzieci zapraszam do kościoła na Msze św. o godz. 11.30 w koronach. W czasie Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się występ dzieci z naszego przedszkola i rozstrzygnięcie konkursu na szopkę Bożonarodzeniową, zapraszam.

4. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30 i wystawienie Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św., zapraszam. A o godz. 14.00 zapraszam na spotkanie opłatkowe na plebanię z Kołem Różańcowym.

5. W tym tygodniu zapraszam na Msze św. od poniedziałku do piątku o godz. 7.00, w sobotę o godz. 17.00.

6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam na spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.

7. Dziękuje za podejmowanie mnie po kolędzie, dziękuje za życzliwość i serdeczność, dziękuje za podwożenie mnie do poszczególnych domów. Dziękuje za posiłki podczas kolędy. Proszę o wyrozumiałość. Proszę, aby w miarę możliwości, mogła być obecna cała rodzina, dzieci i młodzież szkolną proszę o przygotowanie zeszytów od religii.

8. Podczas kolędy proszę o opinię na temat funkcjonowania parafii i propozycji inwestycji w 2019r. Wszelkie ofiary składane z racji kolędy przeznaczone będą na dalsze pracę remontowe w naszej parafii.

9. Bardzo proszę aby na kolędę przygotować krzyżyk, świeczki, wodę święconą.

10. Program wizyty duszpasterskiej:

Poniedziałek – 7.01.2019 – godz. 14.00 – Karpiny – Piotr Podgórski – Wojciech Kożyczkowski
Wtorek – 8.01.2019 – godz. 13.00 – Karpiny – Marcin Szymanek – Zenon Podjacki
Środa – 9.01.2019 – godz. 13.00 – Karpiny – Zbigniew Dudek – Mariusz Romanowski
Czwartek – 10.01.2019 – godz. 13.00 – Karpiny – Ewa Żółkowska – Stefania Stromecka
Proszę na poszczególne dni w Karpinach o zapewnienie samochodu na dojazd z kolędą.
Piątek 11.01.2019 – godz. 15.30 – Sadlinki, ul. Kwidzyńska – p. Szuflicka – nowy ośrodek zdrowia
Sobota, 12.01.2019 – godz. 9.00, Sadlinki, ul. Zdrojowa, ul. Kwidzyńska, za przejazdem kolejowym w stronę Białek, ul. Poziomkowa.

Szczegółowy plan wywieszony jest w kruchcie kościoła. Proszę o pojazd na czas kolędy.

11. Będę nosił przy sobie zeszyt do zapisywania intencji mszalnych.

12. Jeżeli z różnych powodów rodzina jest nieobecna na kolędzie, a chciałaby abym pobłogosławił mieszkanie proszę o indywidualne umawianie się w zakrystii.

14. W następną niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego – ostatni dzień Okresu Narodzenia Pańskiego, a kolędy możemy śpiewać do 2 lutego.

15. Zakończyliśmy miesiąc grudzień, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, rachunki za energię elektryczną, wywóz śmieci na cmentarzu, pracę przy elewacji kościoła: robocizna, pracę dekarskie, pracę stolarskie, nowe stojaki do choinek, pojemniki na śmieci, uchwyty na flagi, poręcze przy wejściach bocznych.
Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie moje serdeczne Bóg zapłać.

16. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.