Ogłoszenia parafialne na 3 niedzielę okresu zwykłego, rok C                 27.01.2019r

1. Dziękuję serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuje za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam p. Iwona Ozga, Wioletta Ozga, Ewa Jurek.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów III klas gimnazjalnych na spotkanie przygotowujące do sakramentu Bierzmowania.

3. W tym tygodniu zapraszam na Msze św. od poniedziałku do czwartku o godz. 7.00.

4. W czwartek od godz. 16.00 będzie rozbierana dekoracja świąteczna w naszym kościele, proszę szczególnie rodziców dzieci komunijnych o pomoc.

5. W tym tygodniu w I piątek miesiąca, w godz. rannych będę odwiedzał chorych z sakramentami św. Okazja do spowiedzi od godz. 16.00. Msza św. o godz. 17.00.

6. W sobotę 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Poświęcenie świec (gromnic) na Mszach św. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego, ofiary zbierane w tym dniu na tace są przeznaczone na utrzymanie klasztorów klauzurowych w naszej diecezji. Mamy dwa klasztory: Karmelitanek Bosych i Klarysek. Msze św. o godz. 11.00 i 17.00. Zapraszam dzieci komunijne ze swoimi świecami na Msze św. o godz. 11.00.

7. Z racji I soboty miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wspólny różaniec o godz. 16.30, następnie Msza św. o godz. 17.00 i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

8. Za tydzień, 3 lutego, wspomnienie św. Błażeja, patrona chorych na gardło

9. Za tydzień I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, i wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św., zapraszam.

10. Dziękuje za podejmowanie mnie po kolędzie, dziękuje za życzliwość i serdeczność, dziękuje za podwożenie mnie do poszczególnych domów. Dziękuje za posiłki podczas kolędy. Dziękuję serdecznie sołtysom Białek, Olszanicy i Karpin za pomoc w przebiegu kolędy. Proszę o wyrozumiałość. Proszę, aby w miarę możliwości, mogła być obecna cała rodzina, dzieci i młodzież szkolną proszę o przygotowanie zeszytów od religii.

11. Podczas kolędy proszę o opinię na temat funkcjonowania parafii i propozycji inwestycji w 2019r. Wszelkie ofiary składane z racji kolędy przeznaczone będą na dalsze pracę remontowe w naszej parafii.

12. Bardzo proszę aby na kolędę przygotować krzyżyk, świeczki, wodę święconą.

13. Program wizyty duszpasterskiej:

Poniedziałek – 28.01.2019 – Sadlinki, godz. 15.30, ul. Kalinowa, Jaworowa
Wtorek – 29.01.2019 – Sadlinki, godz. 15.30, ul. Świerkowa, Modrzewiowa, Dębowa
Środa – 30.01.2019 – Sadlinki, godz. 15.30, ul. Kasztanowa, Jesionowa
Czwartek – 31.01.2019 – Sadlinki, godz. 15.30, ul. Jaśminowa, Akacjowa
Sobota – 2.02.2019 – MB Gromnicznej – Sadlinki, godz. 13.00 – ul. Cisowa

14. Będę nosił przy sobie zeszyt do zapisywania intencji mszalnych.

15. Jeżeli z różnych powodów rodzina jest nieobecna na kolędzie, a chciałaby abym pobłogosławił mieszkanie proszę o indywidualne umawianie się w zakrystii.

16. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł.

18. Związek małżeński zamierzają zawrzeć:

Zapowiedź III:
Sławomir Dudek, kawaler, Karpiny, loco
Iwona Kamińska, panna, Karpiny, loco

19. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.