Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 8 niedzielę okresu zwykłego, rok C                 3.03.2019r

 

1. Dziękuję serdecznie dla pań z Żywego Różańca z Sadlinek za pomoc w posprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dla osób zawierających związek małżeński dziękuje za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Marlenę Okulską, Jadwigę Okulską, Dagmarę Okulską. Proszę aby w okresie Wielkiego Postu nie stawiać kwiatów przy ołtarzu.

2. Dzisiaj I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, i wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św., zapraszam.

3. Tegoroczny karnawał dobiega końca. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. W kulturze Izraela gest ten był wyrazem wielkiego smutku, żałoby. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczenia i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

4. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Pozostałych także zachęcamy do włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości.

5. Msza św. w  Środę Popielcową zostanie odprawiona o godz. 10.00, 16.00 dla dzieci i o 18.00.

6. W piątek o godz. 16.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a następnie Msza św. o godz. 17.00.

7. Ofiary zbierane na tacę w piątki Wielkiego Postu są przeznaczone na kwiaty do grobu pańskiego.

8. Zachęcam i zapraszam do śpiewania w niedzielę Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 9.30.

9. Również od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu zapraszam wszystkich, którzy chcieliby odbyć kurs przedmałżeński na cotygodniowe spotkania w każdą niedzielę o godz. 16.00, zapraszam.

10. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam na spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.

11. Dziękuję, że tak wiele osób podjęło temat dysponenta grobu na naszym cmentarzu. Rozpoczęliśmy przypisywanie osób żywych do mogił na cmentarzu parafialnym. Na stronie internetowej cmentarza: mogily.pl/sadlinki można pobierać druki deklaracji dysponenta grobu oraz druki deklaracji dysponenta miejsca zarezerwowanego, celem uporządkowania stanu faktycznego opiekunów mogił i rezerw dokonanych na cmentarzu.
W związku z rachunkiem 9.800zł za inwentaryzację cmentarza z możliwością internetowego korzystania proszę o symboliczne ofiary z racji dysponenta grobu 10zł od deklaracji. Czyste deklarację są również dostępne w kancelarii parafialnej. Po wypełnieniu deklaracji proszę w godzinach kancelaryjnych, najlepiej we wtorki i piątki między 10.00 a 12.00 osobiście składać w kancelarii.

12. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł. Zachęcamy do lektury!

13. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

14. Zakończyliśmy miesiąc luty, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, rachunki za prąd elektryczny,  ekogroszek do kościoła, wywóz śmieci z cmentarza, nowe głośniki na wieży kościoła do kurantów, elementy dekoracyjne przy bocznych ołtarzach, zaliczka na nowe witraże w ganku bocznym i nad drzwiami przy zakrystii i wejściu bocznym. Dwa witraże będą sponsorowane, cztery na koszt parafii. Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

15. OGŁOSZENIE, Drodzy Rodzice, Dyrektor Przedszkola Publicznego w Sadlinkach informuje, iż w dniach od 04.03 - 15.03.2019r. odbędą się zapisy dzieci: w wieku 1-3 lat   do opiekun dzienny w wieku 3-4-5-6 lat  do przedszkola na nowy rok szkolny 2019/2020.
Wszystkich chętnych i zainteresowanych rodziców zapraszamy do Przedszkola Publicznego w Sadlinkach w celu pobrania wniosku o przyjęcia dziecka do przedszkola w godz. od. 8.00 – 16.00. Dyrektor Przedszkola Publicznego w Sadlinkach Ewa Złotnik - Strzelecka

16. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.