Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 2 niedzielę Wielkiego Postu, rok C                 17.03.2019r

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, w tym tygodniu zapraszam p. Bożenę Surma, Joannę Archutowską, Karolinę Drejer, Justynę Kołatka. Proszę aby w okresie Wielkiego Postu nie stawiać kwiatów przy ołtarzu.

2. Dziękuje serdecznie za ofiary na pracę inwestycyjno remontowe w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuję serdecznie dla rodziny p. Piskor za ofiarę na pracę porządkowe na naszym cmentarzu, serdeczne Bóg zapłać.

4. Na cmentarzu trwały prace wycinkowe suchych drzew, są jeszcze przewidziane prace pielęgnacyjne przy koronach drzew. Za wszelką pomoc serdeczne Bóg zapłać.

5. Zachęcam i zapraszam do śpiewania w niedzielę Gorzkich Żali, w naszej parafii po Mszy św. o godz. 9.30.

6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych i starszych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

7. Dzisiaj o godz. 16.00 kolejne spotkanie dla wszystkich, którzy chcieliby odbyć kurs przedmałżeński w naszej parafii, zapraszam.

8. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

9. W piątek o godz. 16.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a następnie Msza św. o godz. 17.00.
Ofiary zbierane na tacę w piątki Wielkiego Postu są przeznaczone na kwiaty do grobu pańskiego, za ofiary serdeczne Bóg zapłać. Jeśli ktokolwiek chciałby złożyć ofiarę na kwiaty może to uczynić również wrzucając do skrzyneczki przy ołtarzu.

10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

11. W tym roku rekolekcję wielkopostne w naszej parafii odbędą się przed czwartą niedzielą Wielkiego Postu, od czwartku do soboty, tj. od 28 do 30 marca 2019r.

12. Dziękuję, że tak wiele osób podjęło temat dysponenta grobu na naszym cmentarzu. Rozpoczęliśmy przypisywanie osób żywych do mogił na cmentarzu parafialnym. Na stronie internetowej cmentarza: mogily.pl/sadlinki można pobierać druki deklaracji dysponenta grobu oraz druki deklaracji dysponenta miejsca zarezerwowanego, celem uporządkowania stanu faktycznego opiekunów mogił i rezerw dokonanych na cmentarzu. Wobec pytań o rezerwy dokonywane na cmentarzu, pragnę jeszcze raz powtórzyć: wszystkie wolne miejsca są własnością parafii, która zarządza cmentarzem. Jeśli ktoś ma życzenie może dokonać rezerwacji dla siebie lub swoich najbliższych składając deklarację u p. Marka Bałdowskiego i ofiarę z racji rezerwacji miejsca w wysokości 100zł na 10 lat. Jest prawdopodobnie wiele miejsc zasygnalizowanych przez rodzinę na przestrzeni wielu lat, które uległy przedawnieniu, chociażby w przypadkach, gdy rezerwa dokonana była z racji śmierci jednego ze współmałżonków, ale minął okres dwudziestu lat, i pochówku można dokonać na miejscu wcześniejszego pogrzebu, zwolniło się miejsce w sposób naturalny, ale nie zostało to zgłoszone w sposób formalny.
W związku z rachunkiem 9.800zł za inwentaryzację cmentarza z możliwością internetowego korzystania proszę o symboliczne ofiary z racji dysponenta grobu 10zł od deklaracji. Czyste deklarację są również dostępne w kancelarii parafialnej.
Po wypełnieniu deklaracji proszę w godzinach kancelaryjnych, najlepiej we wtorki i piątki między 10.00 a 12.00 osobiście składać w kancelarii.

13. Za tydzień w niedzielę przypada 24 marca, 9 miesięcy przed Uroczystością Bożego Narodzenia, zachęcam jak w roku ubiegłym, aby przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego… Po każdej Mszy św. będą rozdawane przy wyjściu z kościoła deklarację przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego… a w niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii czas szczególnej modlitwy w intencji przyszłych matek i dzieci zagrożonych niebezpieczeństwem nieurodzenia.

14. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł.

15. Związek małżeński zamierzają zawrzeć:

Zapowiedź II:
Jacek Gutmański, kawaler, Sadlinki, loco
Anna Cymer, panna, Gardeja, NSPJ Gardeja

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

16. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

17. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Stanisława Karpińskiego z Sadlinek, l. 76, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…