Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 3 niedzielę Wielkiego Postu, rok C                 24.03.2019r

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuje za ofiarę na kwiaty do grobu pańskiego, w tym tygodniu zapraszam p. Joannę Napieralską, Renatę Gliwka, Marię Kaczmarską. Proszę aby w okresie Wielkiego Postu nie stawiać kwiatów przy ołtarzu.

2. Dziękuje serdecznie dla p. Benedykta Gadacz za ufundowanie czarnoziemu pod renowację trawników przy kościele parafialnym, serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuję serdecznie dla rodziny p. Piskor za dekorację kwiatową przy kapliczce Matki Bożej przy kościele parafialnym, serdeczne Bóg zapłać.

4. dziękuję serdecznie p. Markowi Bałdowskiemu za pomoc w pracach porządkowych na cmentarzu, serdeczne Bóg zapłać.

5. Zachęcam i zapraszam do śpiewania w niedzielę Gorzkich Żali, w naszej parafii po Mszy św. o godz. 9.30.

6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

7. Dzisiaj o godz. 16.00 kolejne spotkanie dla wszystkich, którzy chcieliby odbyć kurs przedmałżeński w naszej parafii, zapraszam.

8. Z racji rekolekcji w dekanacie i w naszej parafii w tym tygodniu kancelaria parafialna nie będzie czynna.

9. Od czwartku do soboty będziemy przeżywać rekolekcję wielkopostne, które przeprowadzi ks. Tomasz Mogielnicki z Janowa.

10. Spotkania rekolekcyjne dla dorosłych w czwartek, piątek i w sobotę o godz. 10.00 i 18.00, dla dzieci w czwartek i w piątek o godz. 16.00, w sobotę o godz. 12.00.

11. Okazja do spowiedzi w czwartek, piątek i w sobotę przed każdą Mszą św.

12. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 15.30 i dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30.

13. Bardzo proszę tak sobie zorganizować czas, aby znaleźć chwilę czasu w te trzy dni rekolekcyjne, zapraszam.
Proszę o kawałek ciasta na stół rekolekcyjny.
Proszę, aby kandydaci do Bierzmowania potwierdzili spowiedź wielkopostną.
14. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci z klas I szkoły podstawowej, które do sakramentu I komunii św. będą chciały przystąpić w 2020r.

15. Zapraszam do podjęcia tematu przejścia Drogą Krzyżową ulicami Sadlinek, w Wielką Środę, 17 kwietnia, o godz. 18.00…ale również, jeśli będzie pozytywny odzew w Wielki Wtorek 16 kwietnia ekstremalną Drogę Krzyżową, zaczynając ok. 21.00 – 22.00 lasami Sadlinek…

16. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

17. Wójt Gminy Sadlinki Elżbieta Krajewska zaprasza na koncert muzyki pasyjnej, który odbędzie się 7.04.2019 r. o godz. 10.30 w naszej świątyni. W tym roku gościć będziemy chór Nadzieja z Nakła nad Notecią, który wykona najpiękniejsze utwory chóralne muzyki pasyjnej. W wykonaniu tego zespołu usłyszymy utwory m.in. Gorczyckiego, Wacława z Szamotuł czy Lottiego.
Chór uświetni również swoim śpiewem Mszę Świętą o godz. 9.30 Zapraszamy serdecznie.

18. Dziękuję, że tak wiele osób podjęło temat dysponenta grobu na naszym cmentarzu. Rozpoczęliśmy przypisywanie osób żywych do mogił na cmentarzu parafialnym. Na stronie internetowej cmentarza: mogily.pl/sadlinki można pobierać druki deklaracji dysponenta grobu oraz druki deklaracji dysponenta miejsca zarezerwowanego, celem uporządkowania stanu faktycznego opiekunów mogił i rezerw dokonanych na cmentarzu. Wobec pytań o rezerwy dokonywane na cmentarzu, pragnę jeszcze raz powtórzyć: wszystkie wolne miejsca są własnością parafii, która zarządza cmentarzem. Jeśli ktoś ma życzenie może dokonać rezerwacji dla siebie lub swoich najbliższych składając deklarację u p. Marka Bałdowskiego i ofiarę z racji rezerwacji miejsca w wysokości 100zł na 10 lat. Jest prawdopodobnie wiele miejsc zasygnalizowanych przez rodzinę na przestrzeni wielu lat, które uległy przedawnieniu, chociażby w przypadkach, gdy rezerwa dokonana była z racji śmierci jednego ze współmałżonków, ale minął okres dwudziestu lat, i pochówku można dokonać na miejscu wcześniejszego pogrzebu, zwolniło się miejsce w sposób naturalny, ale nie zostało to zgłoszone w sposób formalny.
W związku z rachunkiem 9 800zł za inwentaryzację cmentarza z możliwością internetowego korzystania proszę o symboliczne ofiary z racji dysponenta grobu 10zł od deklaracji. Czyste deklarację są również dostępne w kancelarii parafialnej.
Po wypełnieniu deklaracji proszę w godzinach kancelaryjnych, najlepiej we wtorki i piątki między 10.00 a 12.00 osobiście składać w kancelarii.

19. Związek małżeński zamierzają zawrzeć:

Zapowiedź III:
Jacek Gutmański, kawaler, Sadlinki, loco
Anna Cymer, panna, Gardeja, NSPJ Gardeja

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

20. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł.

21. Jutro przypada 25 marca, uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 9 miesięcy przed Uroczystością Bożego Narodzenia, zachęcam jak w roku ubiegłym, aby przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego… Po każdej Mszy św. będą rozdawane przy wyjściu z kościoła deklarację przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego… a teraz te osoby, które pragną włączyć się w to dzieło niech w ciszy powtarzają za mną słowa deklaracji. Niech ten okres 9 miesięcy będzie w naszej parafii czasem szczególnej modlitwy w intencji przyszłych matek i dzieci zagrożonych niebezpieczeństwem nieurodzenia...

22. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

23. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Janinę Lisiecką z Grabina, l. 89, w Jej intencji: Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…