Ogłoszenia parafialne na 3 Niedzielę Wielkanocną, rok C                              5.05.2019

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam w poniedziałek kandydatów do sakramentu Bierzmowania i ich rodziców do pomocy w koszeniu trawy przy kościele i posprzątania kościoła, a w sobotę zapraszam p. Marzenę Maroń, Gabrielę Maroń, Wiolettę Kępanowską.

2. Dzisiaj I niedziela miesiąca, o godz. 9.00 wspólny różaniec, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, i wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św., zapraszam.

3. Dziś Niedziela Biblijna! Jeśli to możliwe w naszych domach odczytajmy fragment Pisma świętego i ucałujmy księgę Biblii na znak szacunku i miłości.

4. Przez cały miesiąc maj, zapraszam do świątyni na nabożeństwa majowe, do wspólnego śpiewania litanii loretańskiej ku czci Maryi Panny po Mszy św. o godz. 17.00,  W niedzielę nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 9.30.

5. W tym tygodniu, w poniedziałek, rozpoczynają się matury, prośmy Ducha św. o dary dla wszystkich abiturientów.

6. W tym tygodniu, w poniedziałek o godz. 15.30 pierwsza próba dla dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., obecność dzieci obowiązkowa.

7. We wtorek o godz. 19.00 sakrament spowiedzi dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, ich świadków, również zapraszam ich rodziców.

8. W środę wyjątkowo nabożeństwo majowe i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy rozpoczniemy o godz. 17.30.

9. Następnie o godz. 18.00 Msza św. na której Ks. Bp Józef Wysocki udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na utrzymanie sanktuarium św. Jana Pawła II w Stagniewie, którego rektorem jest ks. bp Józef Wysocki.

10. Za tydzień: Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania. Wciąż potrzeba księży i sióstr zakonnych do pracy w parafiach. Z pewnością do wielu tegorocznych maturzystów Chrystus mówi w sercu: pójdź za Mną! Nie lękajcie się odpowiedzieć na to zaproszenie. Na wszystkich Mszach św. będziemy gościć Siostry Benedyktynki z Kwidzyna, które będą składały świadectwo życia zakonnego, a po Mszach św. przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę do puszki na utrzymanie domu zakonnego w Kwidzynie, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

11. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam na spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.

Zapowiedź II:
Wojciech Adamczyk, kawaler, Otoczyn, Nowa Wioska
Klaudia Zalewska, panna, Sadlinki, loco

Łukasz Gryl, kawaler, Sadlinki, loco
Katarzyna Paszkiel, panna, Sadlinki, loco

Zapowiedź I:
Bartosz Olizarowicz, kawaler, Suwałki
Sylwia Gregorczyk, panna, Sadlinki, loco

13. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł.

15. Zakończyliśmy miesiąc kwiecień, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, rachunki za prąd elektryczny, wywóz śmieci z cmentarza.
Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie moje serdeczne Bóg zapłać.
W tym miesiącu rozpoczną się prace remontowe przy kaplicy na cmentarzu parafialnym.

16. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

17. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Zygmunta Turbakiewicz z Sadlinek, l. 69, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…