Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 4 Niedzielę Wielkanocną, rok C                            12.05.2019

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła i terenu wokoło przed uroczystością Bierzmowania przez kandydatów do sakramentu Bierzmowania i ich rodziców. Pracę trwały również w sobotę, serdeczne Bóg zapłać. W tym tygodniu zapraszam p. Wiesławę Stawarz, Mariannę Cichańską, Joannę Cichańską, Renatę Piszczewiat.

2. Dziękuje serdecznie za ciasto na plebanię w dniu spowiedzi i dniu Bierzmowania, Bóg zapłać.

3. Dziękuje serdecznie młodzieży, która przystąpiła do sakramentu Bierzmowania, życzę wytrwania w wierzę, dziękuje rodzicom i wychowawcą. Do Sakramentu Bierzmowania przystąpiło z naszej parafii 46 osób. We wrześniu na liście miałem 68 osób.

4. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Przypominamy, że przez 27 lat istnienia diecezji z Elbląskiego Seminarium Duchownego wyszło ponad 174 kapłanów. Wciąż potrzeba jednak księży do pracy, dlatego nasze Seminarium czeka na kandydatów. Do wielu młodych Chrystus mówi dziś: pójdź za Mną.
Na wszystkich Mszach św. gościmy Siostry Benedyktynki z Kwidzyna, które składają świadectwo życia zakonnego, a po Mszach św. przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę do puszki na utrzymanie domu zakonnego w Kwidzynie, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

5. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam na spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.

7. Jutro, 13 maja, zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.30 Msza św., po niej różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej wokoło kościoła. Nasze modlitewne spotkanie zakończymy apelem jasnogórskim. Zapraszam wszystkich ze świecami do wspólnej modlitwy.

8. We wtorek obchodzimy święto św. Macieja Apostoła, w środę wspominamy św. Andrzeja Bobolę – patrona śp. ks. bp. Andrzeja Śliwińskiego. W piątek przypada rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Elblągu.

9. Przez cały miesiąc maj, zapraszam do świątyni na nabożeństwa majowe, do wspólnego śpiewania litanii loretańskiej ku czci Maryi Panny po Mszy św. o godz. 17.00,  W niedzielę nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 9.30.

10. W tym tygodniu, w środę po Mszy św. o godz. 17.00 kolejna próba dla dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., obecność dzieci obowiązkowa.

11. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź III:
Wojciech Adamczyk, kawaler, Otoczyn, Nowa Wioska
Klaudia Zalewska, panna, Sadlinki, loco    

Łukasz Gryl, kawaler, Sadlinki, loco
Katarzyna Paszkiel, panna, Sadlinki, loco

Zapowiedź II:
Bartosz Olizarowicz, kawaler, Suwałki
Sylwia Gregorczyk, panna, Sadlinki, loco

Zapowiedź I:
Adam Wesołowski, kawaler, Sadlinki, loco
Aleksandra Dębicka, panna, Sadlinki, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

12. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy dziś ciekawe artykuły o powołaniu do kapłaństwa, a także: o zamachu na Jana Pawła II w dniu 13 maja 1981 r. a w związku z nią o objawieniach fatimskich. Zachęcamy do lektury!

13. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

14. Zapraszamy do wzięcia udziału w Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich 1 czerwca 2019 r.  Podczas 23 spotkania  przewodzić nam będzie hasło "Wiesz, że cię kocham". Bliższe informacje można uzyskać u ks. Łukasza Cieplińskiego (wikariusza parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie) a także na stronie internetowej www.lednica2000.pl. Koszt wyjazdu wynosi 70 zł. Zgłoszenia  u ks. Łukasza Cieplińskiego (tel. 600208693, mail: lukas.cieplinski@gmail.com)

15. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

16. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Zbigniewa Litwin z Karpin, l. 73, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…