Ogłoszenia parafialne na 5 Niedzielę Wielkanocną, rok C                            19.05.2019

1. Dziękuje serdecznie za pomoc w posprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, w tym tygodniu zapraszam p. Beatę Bogusławską, Natalię Palińską, Marzenę Szmidt, Monikę Szmidt.

2. Dziękuje serdecznie za ofiary na pracę inwestycyjno remontowe w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Tydzień temu gościliśmy na Mszach św. Siostry Benedyktynki z Kwidzyna, które składają serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na utrzymanie domu zakonnego w Kwidzynie, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

4. Przez cały miesiąc maj zapraszam do świątyni na nabożeństwa majowe, do wspólnego śpiewania litanii loretańskiej ku czci Maryi Panny po Mszy św. o godz. 17.00. W niedzielę nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 9.30.

5. W tym tygodniu, w poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.00 i w środę o godz. 15.30 kolejne próby dla dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., obecność dzieci obowiązkowa.

6. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się rocznica I komunii św. tych dzieci, które w roku ubiegłym przystąpiły do tego sakramentu. Proszę, aby te dzieci, które nie skorzystały ze spowiedzi, uczyniły to w najbliższą sobotę o godz. 11.00. Próby dla dzieci z okazji rocznicy Komunii Świętej, we wtorek i w piątek o godz. 16.00.

7. W niedzielę dzieci przychodzą 15 minut wcześniej, czyli na 11.15, w strojach galowych (odświętnie ubrane) i zajmują miejsca w tych ławkach, co na próbach. Proszę, aby dzieci zabrały ze sobą książeczki od I Komunii Świętej.

8. W tym tygodniu naszą modlitwą otaczamy alumnów naszego Seminarium Duchownego, którzy w katedrze św. Mikołaja w Elblągu przyjmą: w piątek 24 maja, o godz. 16.00 święcenia diakonatu, a w sobotę 25 maja, o godz. 10.00 święcenia kapłańskie.

Zapowiedź III:
Bartosz Olizarowicz, kawaler, Suwałki
Sylwia Gregorczyk, panna, Sadlinki, loco
Zapowiedź II:
Adam Wesołowski, kawaler, Sadlinki, loco
Aleksandra Dębicka, panna, Sadlinki, loco

10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł.

11. Zapraszamy do wzięcia udziału w Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich 1 czerwca 2019 r.  Podczas 23 spotkania  przewodzić nam będzie hasło "Wiesz, że cię kocham". Bliższe informacje można uzyskać u ks. Łukasza Cieplińskiego (wikariusza parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie) a także na stronie internetowej www.lednica2000.pl. Koszt wyjazdu wynosi 70 zł. Zgłoszenia  u ks. Łukasza Cieplińskiego (tel. 600208693, mail: lukas.cieplinski@gmail.com)

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.