Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 6 Niedzielę Wielkanocną, rok C                            26.05.2019

 

1. Dziękuje serdecznie za pomoc w posprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam w poniedziałek p. Ewę Głąbicką, Agnieszkę Głąbicką, a na czwartek zapraszam rodziców dzieci komunijnych.

2. Dzisiaj 26 maja obchodzimy Dzień Matki, dlatego wszystkim mamom dziękujemy za ich miłość macierzyńską, troskę, trud i opiekę. Życzymy błogosławieństwa i pociechy z dzieci.

3. Dzisiaj rocznica I Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.30, dziękuje za przygotowanie dzisiejszej uroczystości dla p. Marleny Wiercińskiej.

4. Przez cały miesiąc maj zapraszam do świątyni na nabożeństwa majowe, do wspólnego śpiewania litanii loretańskiej ku czci Maryi Panny po Mszy św. o godz. 17.00. W niedzielę nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 9.30.

5. W tym tygodniu, w poniedziałek i w środę po Mszy św. o godz. 17.00 kolejne próby dla dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., obecność dzieci obowiązkowa.

6. W czwartek na godz. 18.00 zapraszam i proszę rodziców dzieci komunijnych o posprzątanie generalne kościoła i wykoszenie trawy przy kościele i na cmentarzu.

7. W piątek o godz. 19.00 I spowiedź dla dzieci poprzedzona nabożeństwem o godz. 18.45, do odbycia spowiedzi zapraszam również rodziców, rodzeństwo i chrzestnych.

8. W sobotę o godz. 12.00 odbędzie się w naszej parafii Uroczystość I Komunii św.

9. Z racji I soboty miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wspólny różaniec o godz. 16.30, następnie Msza św. o godz. 17.00 i nabożeństwo czerwcowe oraz do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
10. Za tydzień I niedziela miesiąca, o godz. 9.00 wspólny różaniec, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30, i wystawienie Najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św., zapraszam.

11. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

12. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź III:
Adam Wesołowski, kawaler, Sadlinki, loco
Aleksandra Dębicka, panna, Sadlinki, loco

Zapowiedź I:
Mateusz Puszkiewicz, kawaler, Nowe Jankowice, par. M.B. Fatimskiej, Strzelce
Daria Wojciechowska, panna, karpiny, loco

Ariel Rycharski, kawaler, Klecewo, par. Trójcy Przenajświętszej, Trumiejki
Marta Kotowicz, panna, Karpiny, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

13. Rok temu na naszym cmentarzu parafialnym odbyła się inwentaryzacja wszystkich grobów, w najbliższy wtorek rozpocznie się aktualizacja fotograficzna wszystkich grobów na cmentarzu.

14. Dziękuję, że tak wiele osób podjęło temat dysponenta grobu na naszym cmentarzu. Rozpoczęliśmy przypisywanie osób żywych do mogił na cmentarzu parafialnym. Na stronie internetowej cmentarza: mogily.pl/sadlinki można pobierać druki deklaracji dysponenta grobu oraz druki deklaracji dysponenta miejsca zarezerwowanego, celem uporządkowania stanu faktycznego opiekunów mogił i rezerw dokonanych na cmentarzu. Wobec pytań o rezerwy dokonywane na cmentarzu, pragnę jeszcze raz powtórzyć: wszystkie wolne miejsca są własnością parafii, która zarządza cmentarzem. Jeśli ktoś ma życzenie może dokonać rezerwacji dla siebie lub swoich najbliższych składając deklarację u p. Marka Bałdowskiego i ofiarę z racji rezerwacji miejsca w wysokości 100zł na 10 lat. Jest prawdopodobnie wiele miejsc zasygnalizowanych przez rodzinę na przestrzeni wielu lat, które uległy przedawnieniu, chociażby w przypadkach, gdy rezerwa dokonana była z racji śmierci jednego ze współmałżonków, ale minął okres dwudziestu lat, i pochówku można dokonać na miejscu wcześniejszego pogrzebu, zwolniło się miejsce w sposób naturalny, ale nie zostało to zgłoszone w sposób formalny.
W związku z rachunkiem 9.800zł za inwentaryzację cmentarza z możliwością internetowego korzystania proszę o symboliczne ofiary z racji dysponenta grobu 10zł od deklaracji. Czyste deklarację są również dostępne w kancelarii parafialnej.
Po wypełnieniu deklaracji proszę w godzinach kancelaryjnych, najlepiej we wtorki i piątki między 10.00 a 12.00 osobiście składać w kancelarii.

15. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

16. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł.

17. Zapraszamy do wzięcia udziału w Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich 1 czerwca 2019 r.  Podczas 23 spotkania  przewodzić nam będzie hasło "Wiesz, że cię kocham". Bliższe informacje można uzyskać u ks. Łukasza Cieplińskiego (wikariusza parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie) a także na stronie internetowej www.lednica2000.pl. Koszt wyjazdu wynosi 70 zł. Zgłoszenia  u ks. Łukasza Cieplińskiego (tel. 600208693, mail: lukas.cieplinski@gmail.com)

18. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

19. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Pawła Lupa z Białek, l. 56, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…