Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego,          2.06.2019

 

1. Dziękuje rodzicom dzieci, które w tym roku katechetycznym przystąpiły do I komunii św. za pomoc w generalnym sprzątaniu kościoła i obejścia wokół kościoła i za pomoc w koszeniu trawy na cmentarzu, serdeczne Bóg zapłać. W tym tygodniu zapraszam p. Aleksandrę Kozłowską, Jolantę Rutka, Karolinę Jędrzejewską.

2. Dziękuje serdecznie dla p. Kazimiery Bukalskiej za dbałość o obrusy ołtarzowe. Bóg zapłać.

3. Dziękuje serdecznie za ciasto na plebanię w dniu spowiedzi dzieci komunijnych i ich rodziców, Bóg zapłać.

4. Dziękuje serdecznie rodzicom dzieci komunijnych za ufundowanie sześciu ławek przed kościołem i ich zamontowanie. Dziękuję za wyjątkową atmosferę i życzliwość przez cały rok trwającego przygotowania oraz podczas dekorowania kościoła na wczorajszą uroczystość.

5. W tym roku katechetycznym do I komunii św. przystąpiło 63 dzieci, 57 z naszej parafii, 6 z innych parafii. Dla 4 dzieci wystawiłem pozwolenie do innych parafii.

6. Dziękuje serdecznie p. katechetce Marlenie Wiercińskiej za nieocenioną pomoc podczas prób i uroczystości…

7. Biały tydzień dla dzieci komunijnych na Mszy św. o godz. 17.00, na poniedziałek proszę, aby dzieci przyniosły książeczki, a po Mszy św. będą robione zdjęcia.

8. Dziękuję serdecznie za zaproszenie przez mieszkańców Karpin na wspólne nabożeństwo majowe przy krzyżu w Karpinach, dziękuję za dbałość o to miejsce modlitwy z przydrożną kapliczką Matki Bożej.

9. Dzisiaj I niedziela miesiąca, po każdej Mszy św. wystawienie najświętszego sakramentu, o godz. 9.00 wspólny różaniec, a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca, zapraszam.

10. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe do wspólnego śpiewania Litanii do Serca Pana Jezusa w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

11. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, w godz. rannych będę odwiedzał chorych, okazja do spowiedzi od godz. 16.00, Msza św. o godz. 17.00, w Olszanicy o godz. 18.15.

12. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego tzw. Zielone Święta. Kończymy okres wielkanocny, czy wszyscy przystąpili do spowiedzi i komunii wielkanocnej?

13. Zakończyliśmy miesiąc maj, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, rachunki za prąd elektryczny, wywóz śmieci z cmentarza. Wykonana została podstawa do figury Matki Bożej Fatimskiej, ale jeszcze nie została ukończona, koszt podam w przyszłym miesiącu, rozpoczęte zostały pracę przy kaplicy na cmentarzu, które w najbliższym czasie będą kontynuowane.
Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

14. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć ks. Łukasza Cieplińskiego z Kwidzyna, odpowiedzialnego za grupę pielgrzymkową do Częstochowy, który wygłosi do nas Słowo Boże, a po Mszach św. będzie zbierał ofiary do puszki na pielgrzymkę, która wyruszy 30 lipca z Kwidzyna już po raz XXVII. Zachęcamy do wzięcia w niej udziału. Zapisy i bliższe informacje u Ks. Łukasza Cieplińskiego, wikariusza parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie. W imieniu pielgrzymów bardzo prosimy o modlitwę i wsparcie tej inicjatywy dzisiaj dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

15. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź II:
Mateusz Puszkiewicz, kawaler, Nowe Jankowice, par. M.B. Fatimskiej, Strzelce
Daria Wojciechowska, panna, karpiny, loco
Ariel Rycharski, kawaler, Klecewo, par. Trójcy Przenajświętszej, Trumiejki
Marta Kotowicz, panna, Karpiny, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

16. Dziękuję, że tak wiele osób podjęło temat dysponenta grobu na naszym cmentarzu. Rozpoczęliśmy przypisywanie osób żywych do mogił na cmentarzu parafialnym. Na stronie internetowej cmentarza: mogily.pl/sadlinki można pobierać druki deklaracji dysponenta grobu oraz druki deklaracji dysponenta miejsca zarezerwowanego, celem uporządkowania stanu faktycznego opiekunów mogił i rezerw dokonanych na cmentarzu. Wobec pytań o rezerwy dokonywane na cmentarzu, pragnę jeszcze raz powtórzyć: wszystkie wolne miejsca są własnością parafii, która zarządza cmentarzem. Jeśli ktoś ma życzenie może dokonać rezerwacji dla siebie lub swoich najbliższych składając deklarację u p. Marka Bałdowskiego i ofiarę z racji rezerwacji miejsca w wysokości 100zł na 10 lat. Jest prawdopodobnie wiele miejsc zasygnalizowanych przez rodzinę na przestrzeni wielu lat, które uległy przedawnieniu, chociażby w przypadkach, gdy rezerwa dokonana była z racji śmierci jednego ze współmałżonków, ale minął okres dwudziestu lat, i pochówku można dokonać na miejscu wcześniejszego pogrzebu, zwolniło się miejsce w sposób naturalny, ale nie zostało to zgłoszone w sposób formalny.
W związku z rachunkiem 9.800zł za inwentaryzację cmentarza z możliwością internetowego korzystania proszę o symboliczne ofiary z racji dysponenta grobu 10zł od deklaracji. Czyste deklarację są również dostępne w kancelarii parafialnej.
Po wypełnieniu deklaracji proszę w godzinach kancelaryjnych, najlepiej we wtorki i piątki między 10.00 a 12.00 osobiście składać w kancelarii.

17. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

18. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł.

19. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

20. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Grażynę Krzysztofiak z Sadlinek, l. 65, w Jej intencji: Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…