Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, rok C                              9.06.19

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Joannę Kokoszka, Bożenę Sopiela, Irenę Białas.

2. Dziękuję serdecznie dla p. Jarosława Gutmańskiego, Jana, Kazimierza i Marka Piskor, Dominika Narraway w udekorowaniu świątyni drzewkami brzozowymi z racji dzisiejszej uroczystości. Serdeczne Bóg zapłać.

3. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

4. Dzisiaj gościmy ks. Łukasza Cieplińskiego z Kwidzyna, odpowiedzialnego za grupę pielgrzymkową do Częstochowy, który głosi do nas Słowo Boże, a po Mszach św. będzie zbierał ofiary do puszki na pielgrzymkę pieszą do Częstochowy.

5. 30 lipca z Kwidzyna już po raz XXVII wyruszy grupa Pomezania Kwidzyn w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Zachęcamy w wzięcia w niej udziału Zapisy i bliższe informacje u Ks. Łukasza Cieplińskiego. Informacje można znaleźć na plakacie.

6. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Jutro drugi dzień zielonych świąt, święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, Msze św. o godz. 17.00 i 18.00, a w przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

7. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe do wspólnego śpiewania Litanii do Serca Pana Jezusa w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

8. W środę wspominamy w liturgii bł. ks. Władysława Demskiego –męczennika II wojny światowej – patrona księży diecezji elbląskiej.

9. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia prosimy o modlitwę za wszystkich kapłanów, a także o powołania do kapłaństwa, szczególnie do naszego Seminarium w Elblągu.

10. W czwartek, 13 dzień miesiąca, zapraszamy na drugie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.30 Msza św., po niej różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Nasze modlitewne spotkanie zakończymy apelem jasnogórskim. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Zapraszam wszystkich ze świecami do wspólnej modlitwy.

11. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł. Dziś w „Gościu Niedzielnym” ciekawe artykuły: o działaniu Ducha Świętego, a także o znaczeniu pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w 1979 roku z płytą CD. Zachęcamy do lektury!

12. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź III:
Mateusz Puszkiewicz, kawaler, Nowe Jankowice, par. M.B. Fatimskiej, Strzelce
Daria Wojciechowska, panna, karpiny, loco
Ariel Rycharski, kawaler, Klecewo, par. Trójcy Przenajświętszej, Trumiejki
Marta Kotowicz, panna, Karpiny, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

13. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.