Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Najświętszej Trójcy, rok C                      16.06.19

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Aleksandrę Szymańską, Annę Gędłek, Dorotę Gędłek.

2. Dziękuje serdecznie za ofiary na pracę inwestycyjno remontowe w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuję serdecznie za ofiary do puszek na obsługę pielgrzymki pieszej do Częstochowy, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.
30 lipca z Kwidzyna już po raz XXVII wyruszy grupa Pomezania Kwidzyn w elbląskiej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Tegoroczne hasło brzmi: „Ciebie Boga wysławiamy” Zachęcamy w wzięcia w niej udziału Zapisy i bliższe informacje u Ks. Łukasza Cieplińskiego. Informacje można znaleźć na plakacie. Spotkania organizacyjne odbędą się w przyszłą niedzielę 23 czerwca i 21 lipca o godz. 15.00 na plebanii parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie
Zachęcamy także do zapisania własnych intencji, które zaniesiemy do Tronu Jasnogórskiej Pani, w których będziemy się modlić podczas szlaku pielgrzymkowego. Zapisane intencje składamy do skrzynki intencji.

4. Dziękuje serdecznie dla p. Jana, Kazimierza, Marka i Piotra Piskor za pomoc w naprawie serca od dzwonu, który w minionym tygodniu oderwał się i spadł z dzwonnicy. Bóg zapłać.

5. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe do wspólnego śpiewania Litanii do Serca Pana Jezusa w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

6. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Zapraszam na Mszę św. z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego w środę, 19 czerwca o godz. 8.00. Zapraszamy nie tylko dzieci, ale także rodziców i nauczycieli, a po Mszy św. przejście do szkoły na uroczyste zakończenie roku szkolnego o godz. 9.15.

7. Okazja do spowiedzi z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego codziennie o godz. 16.30, zapraszam.

8. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała, Jest to uroczystość nakazana, dlatego Msze św. o godz. 7.30 i 10.00, po której wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy: w tym roku ulicą Kwidzyńską na ul. Lipową, pierwszy ołtarz w okolicach domu państwa Giersz, przygotowują mieszkańcy miejscowości Białki, następnie ulicą Akacjową na ul. Cisową, drugi w okolicach domu państwa Bukalskich, przygotowują mieszkańcy miejscowości Sadlinki, następnie ul. Świerkową, Dębowa na ul. Jaworową, trzeci w okolicach domu państwa Ketz, przygotowują mieszkańcy miejscowości Karpiny, i następnie ul. Lipową i Kwidzyńską, czwarty w okolicach domu państwa Wiercińskich przygotowują mieszkańcy miejscowości Olszanica i wracamy do Kościoła.

9. Zapraszam wszystkie chętne dziewczynki do sypania kwiatów, a młodzież żeńską do pomocy przy dzieciach. Próba sypania kwiatów dla dzieci w środę o godz. 16.00. Proszę rodziców dziewczynek o zebranie płatków kwiatów, które będą sypały dzieci przed Panem Jezusem.

10. Bardzo proszę, aby do ołtarzy doprowadzić przedłużaczem prąd, w celem zasilenia nagłośnienia.

11. Proszę naszych braci strażaków i młodzież męską o pomoc w przebiegu procesji, w niesieniu nagłośnienia.

12. Zachęcam, aby na procesję zabrać ze sobą książeczki do nabożeństwa, celem wspólnego śpiewania pieśni eucharystycznych. Zachęcam, aby kilka osób podtrzymywały śpiew podczas procesji.
Zachęcam, aby w tym dniu udekorować okna naszych domów obrazami religijnymi lub emblematami eucharystycznymi.

13. Od piątku oktawa uroczystości Bożego Ciała, procesja Eucharystyczna po Mszy św. o godz. 17.00. W związku z przypadającymi dniami wolnymi po Bożym Ciele – jako proboszcz parafii udziel wszystkim parafianom i gościom przebywającym na terenie naszej parafii dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek. Osoby, które skorzystają z tej dyspensy proszone są o odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach papieża Franciszka.

14. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł.  

15. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

16. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.