Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 12 niedzielę zwykłą, rok C                                23.06.19

 

1. Serdecznie dziękuję za przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała, wszystkim osobom, które przygotowały poszczególne ołtarze z poszczególnych miejscowości, dziękuje za ufundowanie kwiatów przy ołtarzach, rodzinom za użyczenie prądu do nagłośnienia, dziewczynką sypiącym kwiaty, rodzicom i starszym dziewczętom, za pomoc przy procesji, służbie liturgicznej, policji i strażakom za zabezpieczenie trasy przejścia procesji, za pomoc w niesienie baldachimu, chorągwi, krzyża, dziękuje za sprawne uruchamianie nagłośnienia przy poszczególnych ołtarzach. Dziękuje za prowadzenie śpiewu, Dziękuję za udekorowanie trasy procesji emblematami eucharystycznymi i obrazami religijnymi. Wszystkim serdecznie dziękuję.

2. Dziękuję serdecznie p. Markowi Bałdowskiemu za pomoc w koszeniu trawy przy kościele i w opryskach chwastów wzdłuż ogrodzenia.

3. Trwają pracę przy kulturze drzew wokół kościoła, dziękuje serdecznie za pomoc w uprzątnięciu gałęzi.

4. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, w tym tygodniu zapraszam p. Marzenę Winiarczyk, Weronikę Wolińską, Łucję Rutka.

5. Dzisiaj, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

6. Dziś we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, po każdym błogosławieństwie na zakończenie Mszy św. śpiewamy suplikacje „Święty Boże, Święty Mocny…”. Decyzją polskich księży biskupów, jest to ekspiacja za świętokradztwa i profanacje, które miały miejsce w ostatnim czasie w naszej Ojczyźnie.   
 
7. Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 9.30 z procesją eucharystyczną wokół kościoła w ramach oktawy Bożego Ciała.

8. Jutro imieniny ks. bp. Jana Styrny. Dostojnemu Solenizantowi i wszystkim, którym patronuje św. Jan Chrzciciel, p. Janowi Piskor, składam serdeczne życzenia.

9. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe do wspólnego śpiewania Litanii do Serca Pana Jezusa w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

10. Od poniedziałku do czwartku procesje eucharystyczne wokół kościoła po Mszy św. o godz. 17.00, zapraszam.

11. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza św. o godz. 17.00, błogosławieństwo małych dzieci i niemowląt oraz poświęcenie wianków i ziół, następnie nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół kościoła, Serdecznie zapraszam.

12. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. o godz. 17.00, następnie nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół kościoła. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.  

13. W sobotę zaś obchodzimy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, Msze św. o godz. 11.00, 17.00 i 18.00, ofiary zbierane w tym dniu na tacę są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

14. Rozpoczęły się wakacje dzieci i młodzieży, przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

15. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

16. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

17. 30 lipca z Kwidzyna już po raz XXVII wyruszy grupa Pomezania Kwidzyn w elbląskiej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Tegoroczne hasło brzmi: „Ciebie Boga wysławiamy” Zachęcamy do wzięcia w niej udziału. Zapisy i bliższe informacje u Ks. Łukasza Cieplińskiego. Spotkania organizacyjne odbędą się dzisiaj 23 czerwca i 21 lipca o godz. 15.00 na plebanii parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie
 
18. Zachęcamy także do zapisania własnych intencji, które zaniesiemy do Tronu Jasnogórskiej Pani, w których będziemy się modlić podczas szlaku pielgrzymkowego. Zapisane intencje składamy do skrzynki intencji.

19. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł. Zachęcamy do lektury!

20. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

21. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź I:
Oliver Łasiński, kawaler, Stegna NSPJ
Paulina Taczyńska, panna, Sadlinki, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

22. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć siostry zakonne ze zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny z Braniewa. Na wszystkich Mszach św. siostry będą opowiadały o swojej założycielce – bł. Regina, orędowniczka Warmii, a po Mszy św. będzie możliwe ucałowanie relikwii bł. Reginy. Przy wyjściu z kościoła siostry będę miały wystawiony mały kiermasz z własnymi wyborami na utrzymanie klasztoru, również będzie możliwe zapisanie intencji modlitewnej do przemodlenia przez siostry, kiedy powrócą do klasztoru. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

23. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

24. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Edwarda Gniadek z Sadlinek, l. 72, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…