Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 13 niedzielę zwykłą, rok C                            30.06.2019

 

1. W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii gościć siostry zakonne ze zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny z Braniewa. Na wszystkich Mszach św. siostry opowiadają o swojej założycielce – bł. Reginie, orędowniczce Warmii, a po Mszy św. jest możliwe ucałowanie relikwii bł. Reginy. Przy wyjściu z kościoła natomiast siostry mają wystawiony mały kiermasz z własnymi wyborami na utrzymanie klasztoru, również będzie możliwe zapisanie intencji modlitewnej do przemodlenia przez siostry, kiedy powrócą do klasztoru.

2. Dziękuje serdecznie dla p. Marii Michalskiej, Danuty Prystasz, Patrycji Liberackiej za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Marzenę Winiarczyk, Weronikę Wolińską, Łucję Rutka.

3. Trwają pracę przy kulturze drzew wokół kościoła, dziękuje serdecznie za pomoc w uprzątnięciu gałęzi.

4. Kończymy miesiąc czerwiec, dziękuję za udział w nabożeństwach czerwcowych oraz za całotygodniowy udział w oktawie Bożego Ciała, codziennie był noszony baldachim chorągwie, krzyż i kadzidło, były dziewczynki, które sypały kwiaty, dla których codziennie były donoszone świeże płatki kwiatów, za całe dobro serdeczne Bóg zapłać.

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, w godz. rannych będę odwiedzał chorych, okazja do spowiedzi od godz. 16.00, Msza św. o godz. 17.00, w Olszanicy o godz. 18.15.

6. W I sobotę miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny Msza św. o godz. 17.00, następnie wystawienie najświętszego sakramentu, wspólny różaniec i nabożeństwo do Serca Najświętszej Maryi Panny.

7. Za tydzień I niedziela miesiąca, po każdej Mszy św. wystawienie najświętszego sakramentu, o godz. 9.00 różaniec, a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca, zapraszam.

8. Trwają wakacje dzieci i młodzieży, przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

9. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

10. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

11. 30 lipca z Kwidzyna już po raz XXVII wyruszy grupa Pomezania Kwidzyn w elbląskiej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Tegoroczne hasło brzmi: „Ciebie Boga wysławiamy” Zachęcamy do wzięcia w niej udziału. Zapisy i bliższe informacje u Ks. Łukasza Cieplińskiego. Spotkania organizacyjne odbędą się 21 lipca o godz. 15.00 na plebanii parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie

12. Zachęcamy także do zapisania własnych intencji, które zaniesiemy do Tronu Jasnogórskiej Pani, w których będziemy się modlić podczas szlaku pielgrzymkowego. Zapisane intencje składamy do skrzynki intencji.

13. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł. Zachęcamy do lektury!

14. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

15. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź II:
Oliver Łasiński, kawaler, Stegna NSPJ
Paulina Taczyńska, panna, Sadlinki, loco

Zapowiedź I:
Łukasz Karpiński, kawaler, Sadlinki, loco
Amanda Pawłowski, panna, Białki, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

16. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.