Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 14 niedzielę zwykłą, rok C                              7.07.2019

 

1. W imieniu sióstr zakonnych ze zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny z Braniewa dziękuję serdecznie za życzliwe przejęcie sióstr tydzień temu w naszej parafii. Siostry na wszystkich Mszach św. zbierały ofiary na utrzymanie klasztoru. Za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

2. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, osobom zawierającym związek małżeński dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Emilia Woźniak, Beata Michalska, Marianna Michalska.

3. Dziękuję dla Zarządu Powiślańskiego Banku Spółdzielczego w Kwidzynie za darowiznę pieniężną na inwestycję w naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać.
Parafia posiada konto w banku, na które, jeśli ktoś uzna za stosowne można wpłacać darowizny pieniężne na cele inwestycyjne z dopiskiem – na cele kultu religijnego. Wszelkie darowizny można odliczać od podatku.

4. Dzisiaj I niedziela miesiąca, po każdej Mszy św. wystawienie najświętszego sakramentu, o godz. 9.00 różaniec, a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca, zapraszam.

5. W tym tygodniu we wtorek i w piątek nie będzie czynna kancelaria parafialna. W razie sytuacji losowych proszę dzwonić do mnie na komórkę.

6. W sobotę, 13 lipca, zapraszamy na trzecie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.30 Msza św., po niej różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła aleją brzóz. Nasze modlitewne spotkanie zakończymy apelem jasnogórskim. Zapraszam wszystkich ze świecami do wspólnej modlitwy.

7. Trwają wakacje dzieci i młodzieży, przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

8. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

9. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

10. 30 lipca z Kwidzyna już po raz XXVII wyruszy grupa Pomezania Kwidzyn w elbląskiej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Tegoroczne hasło brzmi: „Ciebie Boga wysławiamy” Zachęcamy do wzięcia w niej udziału. Zapisy i bliższe informacje u Ks. Łukasza Cieplińskiego. Spotkania organizacyjne odbędą się 21 lipca o godz. 15.00 na plebanii parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie
11. Zachęcamy także do zapisania własnych intencji, które zaniesiemy do Tronu Jasnogórskiej Pani, w których będziemy się modlić podczas szlaku pielgrzymkowego. Zapisane intencje składamy do skrzynki intencji.

12. Zakończyliśmy miesiąc czerwiec, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu,  śmieci na cmentarzu, prąd elektryczny, podstawa pod figurę fatimską, prace przy kulturze drzew, zaliczka na nowe organy. Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

13. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł. Zachęcamy do lektury!

14. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

15. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź III:
Oliver Łasiński, kawaler, Stegna NSPJ
Paulina Taczyńska, panna, Sadlinki, loco
Zapowiedź I:
Wojciech Karpiński, wolny, Karpiny, loco
Beata Kujda, panna, Karpiny, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

16. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.