Ogłoszenia parafialne na 15 niedzielę zwykłą, rok C                            14.07.2019

1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Małgorzatę Wilk, Hannę Szymańską, Bogusławę Kożyczkowską.

2. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Parafia posiada konto w banku, na które, jeśli ktoś uzna za stosowne można wpłacać darowizny pieniężne na cele inwestycyjne z dopiskiem – na cele kultu religijnego. Wszelkie darowizny można odliczać od podatku.

4. Trwają wakacje dzieci i młodzieży, przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

5. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

6. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

7. 30 lipca z Kwidzyna już po raz XXVII wyruszy grupa Pomezania Kwidzyn w elbląskiej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Tegoroczne hasło brzmi: „Ciebie Boga wysławiamy” Zachęcamy do wzięcia w niej udziału. Zapisy i bliższe informacje u Ks. Łukasza Cieplińskiego. Spotkania organizacyjne odbędą się 21 lipca o godz. 15.00 na plebanii parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie

8. Zachęcamy także do zapisania własnych intencji, które zaniesiemy do Tronu Jasnogórskiej Pani, w których będziemy się modlić podczas szlaku pielgrzymkowego. Zapisane intencje składamy do skrzynki intencji.

9. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł. Zachęcamy do lektury!

11. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź II:
Wojciech Karpiński, wolny, Karpiny, loco
Beata Kujda, panna, Karpiny, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.