Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 16 niedzielę zwykłą, rok C                            21.07.2019

 

1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Dorotę Olszewską, Klaudię Wesołowską,  Halinę Turbakiewicz, Elżbietę Jarosz.

2. Dziękuje serdecznie za ofiary zbierane na tacę tydzień temu na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Parafia posiada konto w banku, na które, jeśli ktoś uzna za stosowne można wpłacać darowizny pieniężne na cele inwestycyjne z dopiskiem – na cele kultu religijnego. Wszelkie darowizny można odliczać od podatku.

4. Dziękuję serdecznie za pomoc w koszeniu trawy na cmentarzu i przy kościele dla p. Mirosława Zdankiewicz z Karpin i Marka Bałdowskiego z Sadlinek, serdeczne Bóg zapłać.

5. Trwają wakacje dzieci i młodzieży, urlopy dorosłych, przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

6. Zachęcam do modlitwy o pogodę dla rolników na czas żniw i o urodzaje.

7. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

8. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

9. 30 lipca z Kwidzyna już po raz XXVII wyruszy grupa Pomezania Kwidzyn w elbląskiej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Tegoroczne hasło brzmi: „Ciebie Boga wysławiamy” Zachęcamy do wzięcia w niej udziału. Zapisy i bliższe informacje u Ks. Łukasza Cieplińskiego. Spotkania organizacyjne odbędą się 21 lipca o godz. 15.00 na plebanii parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie

10. Zachęcamy także do zapisania własnych intencji, które zaniesiemy do Tronu Jasnogórskiej Pani, w których będziemy się modlić podczas szlaku pielgrzymkowego. Zapisane intencje składamy do skrzynki intencji.

11. Zachęcamy do udziały w X. Pielgrzymce rowerowej z Elbląga na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 5 – 11 sierpnia 2019 roku. W tym roku pielgrzymom towarzyszyć będzie hasło: "Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie" (Mk 1, 10).

12. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł. Zachęcamy do lektury!

13. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

14. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź III:
Wojciech Karpiński, wolny, Karpiny, loco
Beata Kujda, panna, Białki, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

15. Wójt Gminy Sadlinki, Stowarzyszenie Miłośników Malarstwa „Kontrasty” z Kwidzyna i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sadlinkach serdecznie zapraszają mieszkańców gminy Sadlinki na XV Jubileuszowy Międzynarodowy Plener Plastyczny p.n. „Dusza w ramkach” w Szkole Podstawowej w Sadlinkach od 29 lipca do 4 sierpnia 2019r.
W szczególności do wzięcia udziału w plenerze i do tworzenia własnych prac pod czujnym okiem malarzy ze stowarzyszenia „Kontrasty” z Kwidzyna oraz w wernisażu poplenerowym czyli wystawie stworzonych prac plastycznych w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Sadlinkach dnia 4 sierpnia 2019 r. (tj. w niedzielę) od godz. 15.00.
Podczas tegorocznego pleneru gościć będziemy 60 artystów - amatorów i profesjonalistów, reprezentujących stowarzyszenia i kluby plastyków z całej niemal Polski oraz z partnerskiego miasta Bar z Ukrainy. Odbędzie się również plener malarski dla uczniów Szkoły Podstawowej w Sadlinkach – dla uczniów wyróżniających się talentem malarskim jako nagroda za ich pracę plastyczno-artystyczną za rok szkolny 2018/2019.
Wszystkich zainteresowanych mieszkańców gminy Sadlinki - miłośników malarstwa sztalugowego serdecznie zapraszamy na kolejną edycję pleneru plastycznego w Sadlinkach. Andrzej Rupieta, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sadlinkach
    
16. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

17. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Weronikę Bieszk z Sadlinek, l. 18, śp. Marcina Potorskiego z Olszanicy, l. 40 w Ich intencji: Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…