Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 17 niedzielę zwykłą, rok C                            28.07.2019

 

1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Magdalenę Zdrojewską, Marię Zdankiewicz, Annę Terbert.

2. Dziękuje serdecznie dla Koła różańcowego z Sadlinek za ofiarę na inwestycję w naszej parafii. Za ofiarę serdeczne Bóg zapłać.

3. Parafia posiada konto w banku, na które, jeśli ktoś uzna za stosowne można wpłacać darowizny pieniężne na cele inwestycyjne z dopiskiem – na cele kultu religijnego. Wszelkie darowizny można odliczać od podatku.

4. W czwartek rozpoczynamy miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości, Zachęcam do podjęcia dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych.

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, w godzinach rannych będę odwiedzał chorych, okazja do spowiedzi od godz. 16.00, a Msza św. o godz. 17.00, w Olszanicy Msza św. o godz. 18.15,

6. W I sobotę miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wyjątkowo o godz. 18.00 Msza św., wspólny różaniec i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

7. Za tydzień I niedziela miesiąca, wystawienie najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św. a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic żywego różańca, zapraszam.

8. Trwają wakacje dzieci i młodzieży, urlopy dorosłych, przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

9. Zachęcam do modlitwy o pogodę dla rolników na czas żniw i o urodzaje.

10. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

11. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

12. Zachęcam do modlitwy za pielgrzymów, którzy we po Mszy św. porannej w parafii św. Jana w Kwidzynie rozpoczną Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Jutro jeszcze apel Jasnogórski z pielgrzymami w parafii św. Jana w Kwidzynie o godz. 21.00. Przywitanie pielgrzymów na Wałach Jasnogórskich nastąpi 11 sierpnia w godzinach popołudniowych.
13. Zachęcamy do udziały w X. Pielgrzymce rowerowej z Elbląga na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 5 – 11 sierpnia 2019 roku. W tym roku pielgrzymom towarzyszyć będzie hasło: "Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie" (Mk 1, 10).

14. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł. Zachęcamy do lektury!

15. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

16. Wójt Gminy Sadlinki, Stowarzyszenie Miłośników Malarstwa „Kontrasty” z Kwidzyna i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sadlinkach serdecznie zapraszają mieszkańców gminy Sadlinki na XV Jubileuszowy Międzynarodowy Plener Plastyczny p.n. „Dusza w ramkach” w Szkole Podstawowej w Sadlinkach od 29 lipca do 4 sierpnia 2019r. W szczególności do wzięcia udziału w plenerze i do tworzenia własnych prac pod czujnym okiem malarzy ze stowarzyszenia „Kontrasty” z Kwidzyna oraz w wernisażu poplenerowym czyli wystawie stworzonych prac plastycznych w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Sadlinkach dnia 4 sierpnia 2019 r. (tj. w niedzielę) od godz. 15.00. Podczas tegorocznego pleneru gościć będziemy 60 artystów - amatorów i profesjonalistów, reprezentujących stowarzyszenia i kluby plastyków z całej niemal Polski oraz z partnerskiego miasta Bar z Ukrainy. Odbędzie się również plener malarski dla uczniów Szkoły Podstawowej w Sadlinkach – dla uczniów wyróżniających się talentem malarskim jako nagroda za ich pracę plastyczno-artystyczną za rok szkolny 2018/2019. Wszystkich zainteresowanych mieszkańców gminy Sadlinki - miłośników malarstwa sztalugowego serdecznie zapraszamy na kolejną edycję pleneru plastycznego w Sadlinkach. Andrzej Rupieta, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sadlinkach

17. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.