Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 18 niedzielę zwykłą, rok C                              4.08.2019

 

1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, osobom zawierającym związek małżeński dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Mirosławę Maliszewską, Joannę Pomianowską, Wandę Michalską

2. Dziękuje serdecznie dla dwóch rodzin z naszej parafii za ofiarę 1500zł na nowe organy do naszej świątyni. Za ofiarę serdeczne Bóg zapłać.

3. Parafia posiada konto w banku, na które, jeśli ktoś uzna za stosowne można wpłacać darowizny pieniężne na cele inwestycyjne z dopiskiem – na cele kultu religijnego. Wszelkie darowizny można odliczać od podatku.

4. Dziękuje serdecznie dla p. Kazimiery Bukalskiej za dbałość o obrusy ołtarzowe. Bóg zapłać.

5. Zachęcam do modlitwy za pielgrzymów, którzy niosą nasze intencję modlitewne w Pielgrzymce pieszej na Jasną Górę. Przywitanie pielgrzymów na Wałach Jasnogórskich nastąpi w niedzielę, 11 sierpnia w godzinach popołudniowych.

6. Dzisiaj I niedziela miesiąca, wystawienie najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św. a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic żywego różańca, zapraszam.

7. We wtorek Święto Przemienienia Pańskiego, Msza św. o godz. 17.00

8. Rozpoczął się miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości, Zachęcam do podjęcia dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych.

9. Trwają wakacje dzieci i młodzieży, urlopy dorosłych, przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

10. Zachęcam do modlitwy o pogodę dla rolników na czas żniw i o urodzaje.

11. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

12. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

13. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł. Zachęcamy do lektury!

14. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

15. Zakończyliśmy miesiąc lipiec, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, śmieci na cmentarzu, prąd elektryczny, trwają pracę przy elewacji kaplicy na cmentarzu: budowa daszku nad wejściem, styropian i klej, struktura, materiały pomocnicze, podłoga na chór w kościele. Dziękuję wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Dziękuje serdecznie dla p. Tomasza Szmidt za wywrotkę żwiru do prac remontowych na cmentarzu, serdeczne Bóg zapłać.
Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na pracę inwestycyjno – budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.   

16. Dziękuję, że tak wiele osób podjęło temat dysponenta grobu na naszym cmentarzu. Zakończyliśmy kolejną inwentaryzację zdjęciową nowych nagrobków, którą będziemy robić systematycznie. Trwa przypisywanie osób żywych do mogił na cmentarzu parafialnym, czyli osób prawnych mogących w przyszłości decydować o przyszłości mogił. Na stronie internetowej cmentarza: mogily.pl/sadlinki można pobierać druki deklaracji dysponenta grobu oraz druki deklaracji dysponenta miejsca zarezerwowanego, celem uporządkowania stanu faktycznego opiekunów mogił i rezerw dokonanych na cmentarzu. Wobec pytań o rezerwy dokonywane na cmentarzu, pragnę jeszcze raz powtórzyć: wszystkie wolne miejsca są własnością parafii, która zarządza cmentarzem. Jeśli ktoś ma życzenie może dokonać rezerwacji dla siebie lub swoich najbliższych składając deklarację u p. Marka Bałdowskiego i ofiarę z racji rezerwacji miejsca w wysokości 100zł na 10 lat. Jest prawdopodobnie wiele miejsc zasygnalizowanych przez rodzinę na przestrzeni wielu lat, które uległy przedawnieniu, chociażby w przypadkach, gdy rezerwa dokonana była z racji śmierci jednego ze współmałżonków, ale minął okres dwudziestu lat, i pochówku można dokonać na miejscu wcześniejszego pogrzebu, zwolniło się miejsce w sposób naturalny, ale nie zostało to zgłoszone w sposób formalny.
W związku z rachunkiem 9.800zł za inwentaryzację cmentarza z możliwością internetowego korzystania proszę o symboliczne ofiary z racji dysponenta grobu 10zł od deklaracji. Czyste deklarację są również dostępne w kancelarii parafialnej.
Po wypełnieniu deklaracji proszę w godzinach kancelaryjnych, najlepiej we wtorki i piątki między 10.00 a 12.00 osobiście składać w kancelarii.

17. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

18. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Stanisławę Kardaś z Olszanicy, l. 59, w Jej intencji: Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…