Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 19 niedzielę zwykłą, rok C                            11.08.2019

 

1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Agnieszkę Ogińską, Bogumiłę Konopską, Wandę Kogut.

2. Dziękuję za modlitwę w intencji pielgrzymów, którzy w naszych intencjach pielgrzymowali do tronu Pani Jasnogórskiej. Wejście pielgrzymów dzisiaj ok. godz. 15.00 i następnie Msza św. w kaplicy cudownego obrazu, a o godz. 21.00 w telewizji Trwam transmisja apelu Jasnogórskiego z naszymi pielgrzymami.

3. Jeszcze w tym roku będzie możliwość udziału w pielgrzymce autokarowej do Częstochowy, raczej z jednym noclegiem. Termin nie został jeszcze określony, ale raczej we wrześniu. Jeśli ktokolwiek chciałby uczestniczyć, proszę o wyrażenie gotowości wyjazdu.

4. Parafia posiada konto w banku, na które, jeśli ktoś uzna za stosowne można wpłacać darowizny pieniężne na cele inwestycyjne z dopiskiem – na cele kultu religijnego. Wszelkie darowizny można odliczać od podatku.

5. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

6. We wtorek, 13 sierpnia, zapraszam na czwarte w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.30 Msza św., po niej różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła aleją brzóz. Nasze modlitewne spotkanie zakończymy apelem jasnogórskim. Zapraszam wszystkich ze świecami do wspólnej modlitwy.

7. W czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.30 i 17.00. Z racji uroczystości poświęcenie owoców, ziół, wianków na wszystkich Mszach św., zapraszam.

8. 15 sierpnia to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.

9. Trwa miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości, Zachęcam do podjęcia dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych.

10. Trwają wakacje dzieci i młodzieży, urlopy dorosłych, przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

11. Zachęcam do modlitwy o pogodę dla rolników na czas żniw i o urodzaje.

12. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

13. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

14. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł. Zachęcamy do lektury!

15. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

16. Dziękuję, że tak wiele osób podjęło temat dysponenta grobu na naszym cmentarzu. Zakończyliśmy kolejną inwentaryzację zdjęciową nowych nagrobków, którą będziemy robić systematycznie. Trwa przypisywanie osób żywych do mogił na cmentarzu parafialnym, czyli osób prawnych mogących w przyszłości decydować o przyszłości mogił. Na stronie internetowej cmentarza: mogily.pl/sadlinki można pobierać druki deklaracji dysponenta grobu oraz druki deklaracji dysponenta miejsca zarezerwowanego, celem uporządkowania stanu faktycznego opiekunów mogił i rezerw dokonanych na cmentarzu. Wobec pytań o rezerwy dokonywane na cmentarzu, pragnę jeszcze raz powtórzyć: wszystkie wolne miejsca są własnością parafii, która zarządza cmentarzem. Jeśli ktoś ma życzenie może dokonać rezerwacji dla siebie lub swoich najbliższych składając deklarację u p. Marka Bałdowskiego i ofiarę z racji rezerwacji miejsca w wysokości 100zł na 10 lat. Jest prawdopodobnie wiele miejsc zasygnalizowanych przez rodzinę na przestrzeni wielu lat, które uległy przedawnieniu, chociażby w przypadkach, gdy rezerwa dokonana była z racji śmierci jednego ze współmałżonków, ale minął okres dwudziestu lat, i pochówku można dokonać na miejscu wcześniejszego pogrzebu, zwolniło się miejsce w sposób naturalny, ale nie zostało to zgłoszone w sposób formalny.
W związku z rachunkiem 9.800zł za inwentaryzację cmentarza z możliwością internetowego korzystania proszę o symboliczne ofiary z racji dysponenta grobu 10zł od deklaracji. Czyste deklarację są również dostępne w kancelarii parafialnej.
Po wypełnieniu deklaracji proszę w godzinach kancelaryjnych, najlepiej we wtorki i piątki między 10.00 a 12.00 osobiście składać w kancelarii.

17. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

18. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Martę Stapel z Nowego Lubusza, pogrzeb na naszym cmentarzu, l. 32, w Jej intencji: Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…