Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 23 niedzielę zwykłą, rok C                              8.09.2019

 

1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Cecylię Stelmach, Justynę Wabik, Henrykę Wabik, Annę Okulską.

2. Dziękuje serdecznie dla p. Janusza Ketz, Adama Żmuda, Zygmunta Okulskiego i Marka Bałdowskiego za pomoc w pracach rozbiórkowych organ z naszego kościoła, za pomoc serdeczne Bóg zapłać.

3. W miniony poniedziałek trwały pracę przy rozbiórce starego instrumentu, we wtorek i w środę remontowana była podłoga wraz z budową podestu dla nowego instrumentu (Marcin Szczepanowski), a w czwartek i w piątek układana była nowa podłoga z winyla (Marek Pięta). W sobotę wnoszone były tymczasowe ławki na chór. Dotychczasowe, tzw. szkolne przeznaczone zostały do rozbiórki.

4. W tym tygodniu, prawdopodobnie w środę rano będziemy montować nowy instrument w naszym kościele.

5. Dziękuje za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane, obecnie z przeznaczeniem na nowe organy do naszego kościoła. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.
 
6. Po wakacyjnej przerwie zapraszam dzieci na swoją Msze św. z kazaniem dla nich o godz. 11.30, również zapraszam dzieci po odbiór ziarenek z niedzielną ewangelią…

7. Dzisiaj przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Siewnej, błogosławieństwo ziarna pod zasiew na każdej Mszy św.

8. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym i katechetycznym przystąpią do I komunii św.

9. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich i starszych na pierwsze spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

10. Zapraszam chłopców, którzy są i którzy chcieliby zostać ministrantami do służby przy ołtarzu na niedzielne Msze św. jak również w tygodniu.

11. Proszę osoby, które w 2020r. zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński o dokonywanie rezerwacji w zeszycie intencji.

12. W tym tygodniu, w piątek, zapraszam na nabożeństwo fatimskie, rozpoczniemy Mszą św. o godz. 19.30, następnie wspólny różaniec i procesja z figurą aleją brzóz, zapraszam ze świecami…

13. W tym tygodniu, w sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego, Odpust w naszej parafii, Msza św. odpustowa o godz. 11.00 zakończona zakończona procesją eucharystyczną, a o godz. 10.15 droga krzyżowa aleją brzóz, zapraszam, i proszę rolników o wieńce dożynkowe, które w dniu odpustu zostaną poświęcone i które wezmą udział w procesji oraz proszę naszych strażaków o pomoc w niesieniu baldachimu i chorągwi. Proszę również o kawałek ciasta na stół odpustowy.

14. Okazja do spowiedzi z racji odpustu w naszej parafii przez księży z naszego dekanatu w sobotę, w dniu odpustu…

15. W dniach od 26 do 27 września 2019r. (czwartek – piątek) odbędzie się pielgrzymka autokarowa do Częstochowy, na Jasną Górę. Koszt wyjazdu, z noclegiem, obiadokolacją i śniadaniem to ok. 130zł. Zapraszam do wspólnego pielgrzymowania, zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Podstawą zapisania jest zaliczka lub całość kwoty przewidzianej na pielgrzymkę.

16. Parafia posiada konto w banku, na które, jeśli ktoś uzna za stosowne można wpłacać darowizny pieniężne na cele inwestycyjne z dopiskiem – na cele kultu religijnego. Wszelkie darowizny można odliczać od podatku.

17. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł. Zachęcamy do lektury!

18. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

19. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.