Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 24 niedzielę zwykłą, rok C                            15.09.2019

 

1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Paulinę Kalkowską, Aleksandrę Kubacką, Danutę Denisewicz.

2. Dziękuje serdecznie za ofiary zbierane na tacę tydzień temu na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać. Za wszelką życzliwość i zrozumienie serdeczne Bóg zapłać. Czekamy nieustannie na termin transportu nowego instrumentu dla naszej świątyni.

3. Dziękuje serdecznie p. Grażynie Bukalskiej za dbałość o obrusy ołtarzowe, serdeczne Bóg zapłać…

4. Dziękuję za pomoc przy sprzątaniu terenu wokół kościoła przed odpustem w naszej parafii (koło różańcowe), dziękuję za wykoszenie trawy na cmentarzu (Jarosław Gutmański, Marek Bałdowski), dziękuję za uprzątnięcie ul. Kwidzyńskiej wzdłuż kościoła (Urząd Gminy), serdeczne Bóg zapłać.

5. Dziękuje serdecznie za udekorowanie krzyża misyjnego przed kościołem, dziękuję serdecznie na ręce sołtysów Sadlinek, Białek i Olszanicy za piękne wieńce dożynkowe na nasze parafialne dziękczynienie za plony, wszystkim za udział w uroczystościach odpustowych w naszej parafii, dziękuje za piękny śpiew, dziękuje za pomoc ministrantom w przebiegu drogi krzyżowej i Mszy św. oraz naszym strażakom za pomoc podczas procesji Eucharystycznej, dziękuję za pomoc w kuchni, dziękuje za wspaniałe ciasta, wszystkim serdecznie dziękuje.

6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich i starszych na pierwsze spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

7. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas ósmych szkoły podstawowej na pierwsze spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

8. Zapraszam chłopców, którzy są i którzy chcieliby zostać ministrantami do służby przy ołtarzu na niedzielne Msze św. jak również w tygodniu.

9. We Wtorek, 17 września, przypada 80 rocznica napaści ZSRR na Polskę, pamiętajmy w swoich modlitwach za poległych i pomordowanych.

10. Parafia posiada konto w banku, na które, jeśli ktoś uzna za stosowne można wpłacać darowizny pieniężne na cele inwestycyjne z dopiskiem – na cele kultu religijnego. Wszelkie darowizny można odliczać od podatku.
11. W dniach od 26 do 27 września 2019r. (czwartek – piątek) odbędzie się pielgrzymka autokarowa do Częstochowy, na Jasną Górę. Koszt wyjazdu, z noclegiem, obiadokolacją i śniadaniem to ok. 130zł. Zapraszam do wspólnego pielgrzymowania, zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Podstawą zapisania jest zaliczka lub całość kwoty przewidzianej na pielgrzymkę.

12. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł. Zachęcamy do lektury!

13. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.