Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 25 niedzielę zwykłą, rok C                            22.09.2019

 

1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Martę Liberacką, Irenę Sowa, Marię Turbakiewicz, Renatę Dubik.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas ósmych szkoły podstawowej na pierwsze spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

3. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci z klas I szkoły podstawowej, które do sakramentu I komunii św. będą chciały przystąpić w 2021r.

4. Zapraszam chłopców, którzy są i którzy chcieliby zostać ministrantami do służby przy ołtarzu na niedzielne Msze św. jak również w tygodniu.

5. Parafia posiada konto w banku, na które, jeśli ktoś uzna za stosowne można wpłacać darowizny pieniężne na cele inwestycyjne z dopiskiem – na cele kultu religijnego. Wszelkie darowizny można odliczać od podatku.

6. W tym tygodniu, w środę, spodziewam się transportu nowego instrumentu muzycznego dla naszej świątyni wraz z nagłośnieniem. Pracę przy ustawianiu nowych organ będą trwały cały dzień. Od przyszłej niedzieli po każdej Mszy św. pan organista w krótkim utworze organowym będzie prezentował możliwości muzyczne nowego instrumentu, a w następne niedziele na różnych Msza św. inne osoby zaproszone do współpracy również zaprezentują krótkie utwory muzyczne na organy.
Prospekt organowy będzie wykonywany stopniowo, a propozycję wyglądu zostały wywieszone w kruchcie kościoła.

7. W tym tygodniu w czwartek i piątek odbędzie się pielgrzymka autokarowa do Częstochowy, na Jasną Górę. Koszt wyjazdu, z noclegiem, obiadokolacją i śniadaniem to ok. 130zł. Wyjazd z parkingu przy kościele parafialnym w czwartek o godz. 7.00. Zapraszam do wspólnego pielgrzymowania, zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Podstawą zapisania jest zaliczka lub całość kwoty przewidzianej na pielgrzymkę.

8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł. Zachęcamy do lektury!

9. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

11. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Kazimierza Sadowskiego z Sadlinek, l. 54, śp. Tadeusza Okulskiego z Białek, l. 64, w Ich intencji: Wieczny odpoczynek racz Im dać. Panie…