Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 26 niedzielę zwykłą, rok C                            29.09.2019

 

1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Elżbietę Głodowicz, Barbarę Lewandowską, Katarzynę Krawczyk.

2. Dziękuje serdecznie dla dwóch rodzin z naszej parafii za ofiarę na nowe organy do naszej świątyni, serdeczne Bóg zapłać. Również na konto parafialne dwie osoby wpłaciły ofiary na cele kultu religijnego, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. W minioną środę przybył transport nowego instrumentu muzycznego dla naszej świątyni wraz z nagłośnieniem. Pracę przy ustawianiu nowych organ trwały bardzo sprawnie dzięki ekipie naszych parafian, którym jeszcze raz serdecznie dziękuję za nieocenioną pomoc. Przy całym przedsięwzięciu brało udział przeszło dwadzieścia osób. Nie chciałbym kogokolwiek pominąć, dlatego wszystkim dziękuję.
Od dzisiejszej niedzieli po każdej Mszy św. pan organista w krótkim utworze organowym będzie prezentował możliwości muzyczne nowego instrumentu, dlatego zachęcam, aby na chwilę pozostać w świątyni po Mszy św., a za tydzień po każdej Mszy św. p. Janusz Ketz również zaprezentuje krótkie utwory muzyczne na organy.

4. W minionym tygodniu, w czwartek i piątek odbyła się pielgrzymka autokarowa do Częstochowy, na Jasną Górę. Dziękuje serdeczne wszystkim uczestnikom pielgrzymki za atmosferę i wspólnie spędzony czas. Msza św, dziękczynna w intencji pielgrzymów będzie sprawowana w najbliższy czwartek o godz. 18.00, serdecznie zapraszam.

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci z klas I szkoły podstawowej, które do sakramentu I komunii św. będą chciały przystąpić w 2021r.

6. Od wtorku rozpoczyna się miesiąc październik, zapraszam do bardziej gorliwego odmawiania różańca, w naszej parafii nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty codziennie o godz. 16.30 a w niedzielę o godz. 9.00, zapraszam.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. W godz. rannych będę odwiedzał chorych z sakramentami św. Okazja do spowiedzi od godz. 16.00, o 16.30 nabożeństwo Różańcowe, a o godz. 17.00 Msza św., w Olszanicy Msza św. o godz. 18.15.

8. W I sobotę miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wspólny różaniec o godz. 16.30, następnie Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

9. Za tydzień I niedziela miesiąca, wystawienie najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św. a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic żywego różańca, zapraszam.

10. Zapraszam chłopców, którzy są i którzy chcieliby zostać ministrantami do służby przy ołtarzu na niedzielne Msze św. jak również w tygodniu.

11. Parafia posiada konto w banku, na które, jeśli ktoś uzna za stosowne można wpłacać darowizny pieniężne na cele inwestycyjne z dopiskiem – na cele kultu religijnego. Wszelkie darowizny można odliczać od podatku.

12. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł. Zachęcamy do lektury!

13. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

15. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Genowefę Kobyłko z Białek, l. 89, w Jej intencji: Wieczny odpoczynek racz Jej dać. Panie…