Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 27 niedzielę zwykłą, rok C                              6.10.2019

 

1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam p. Agnieszkę Łukaszewską, Dorotę Denisewicz, Annę Smagalską.

2. Dziękuje serdecznie dla jednej rodzin z naszej parafii za ofiarę 3 tyś zł. na nowe organy do naszej świątyni, serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuje serdecznie p. Grażynie Bukalskiej za dbałość o obrusy ołtarzowe, serdeczne Bóg zapłać…

4. Dziękuje serdecznie dla mieszkańców Olszanicy uczęszczających do kaplicy w ich miejscowości za całoroczną dbałość o czystość kaplicy i jej obejścia, serdeczne Bóg zapłać.

5. Od ubiegłej niedzieli po każdej Mszy św. w naszym kościele odbywa się prezentacja nowego instrumentu organowego. Dzisiaj po każdej Mszy św. będzie prezentowany kolejny utwór muzyczny w wykonaniu p. Janusza Ketza, dlatego zachęcam, aby na chwilę pozostać w świątyni po Mszy św.

6. Trwa miesiąc październik, zapraszam do bardziej gorliwego odmawiania różańca, w naszej parafii nabożeństwa różańcowe w niedzielę o godz. 9.00, a w tygodniu codziennie o godz. 16.30, zapraszam. Zapraszam dzieci do czynnego włączania się w modlitwę różańcową w kościele. Odmawiajmy też różaniec w naszych  domach wraz z całą rodziną.

7. Dzisiaj I niedziela miesiąca, wystawienie najświętszego sakramentu na wszystkich Mszach św. a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic żywego różańca, zapraszam.

8. Jutro wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, – święto Róż Różańcowych, którym dziękujemy za modlitwę w intencjach Kościoła Powszechnego i naszej parafii.

9. Za tydzień niedziela papieska. Przed kościołem przy okazji XIX Dnia Papieskiego „Wstańcie, chodźmy” zbierać będziemy ofiary na stypendia dla młodzieży wspieranej przez „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia”.

10. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., zapraszam, a na Mszy św. o godz. 11.30 również poświęcenie różańców.

11. Za tydzień w niedzielę zapraszam na nabożeństwo fatimskie, rozpoczniemy o godz. 20.00 wspólnym różańcem i następnie ostatnia w tym roku procesja z figurą Matki Bożej fatimskiej aleją brzóz, zapraszam ze świecami…

12. Zapraszam chłopców, którzy są i którzy chcieliby zostać ministrantami do służby przy ołtarzu na niedzielne Msze św. jak również w tygodniu.

13. Parafia posiada konto w banku, na które, jeśli ktoś uzna za stosowne można wpłacać darowizny pieniężne na cele inwestycyjne z dopiskiem – na cele kultu religijnego. Wszelkie darowizny można odliczać od podatku.

14. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł. Zachęcamy do lektury!

15. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

16. Zakończyliśmy miesiąc wrzesień, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, śmieci na cmentarzu, energia elektryczna, regulacja prawidłowych zapisów w księgach wieczystych, pracę remontowe na chórze, rozpocząłem odbiór budowlany plebanii: odbiór instalacji ciepłowniczej, wypłaciłem należność za elektroniczny system zarządzania cmentarzem wraz z opłatami za utrzymanie systemu w internecie, zakończyliśmy pracę przy elewacji kaplicy na cmentarzu: nakładanie struktury, wymienione zostały żarówki w sześciu żyrandolach.

17. Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

18. Proszę przy zamawianiu nowego pomnika na cmentarzu zadbać z wyprzedzeniem o pozwolenie na postawienie pomnika na grobach swoich bliskich i proszę uzgadniać wszelkie pracę budowlane na cmentarzu.

19. 22 października 2019r. o godz. 13.00 odbędzie się przed naszą parafią zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

20. Zapraszamy do udziału w Czuwaniu Młodzieży Diecezji Elbląskiej, które odbędzie się 18 października w Iławie. Poprowadzi je ks. Zbigniew Drzał ze wspólnoty "Młodzi i Miłość" z Gdańska. Wyjazd spod parafii Miłosierdzia Bożego ok. 18.45, powrót po północy. Koszt wyjazdy 10 zł. Zapisy ks. Łukasza Cieplińskiego, wikariusza parafii Miłosierdzia Bożego (tel. 600 208 693, mail: lukas.cieplinski@gmail.com).   

21. Zapraszamy do wzięcia udziału w Europejskim Spotkaniu Młodych Taize,  które w tym roku odbędzie się we Wrocławiu. Wyjazd w dniach 28.12.2018-1.01.2019 r. W spotkaniu mogą uczestniczyć osoby od 16 do 35 roku życia.  Maksymalny całkowity koszt wyjazdu wynosi 400 zł (w tym max. 160 zł autokar i ubezpieczenie i 240 zł koszty uczestnictwa na miejscu).Koszt wyjazdu może być mniejszy w zależności od liczby chętnych. Więcej informacji i zgłoszenia u ks. Łukasza Cieplińskiego (tel. 600 208 693, mail: lukas.cieplinski@gmail.com).  

22. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

23. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Romana Rogowskiego z Sadlinek, l. 62, śp. Mariana Zięba z Białek, l. 83, w Ich intencji: Wieczny odpoczynek racz Im dać. Panie…