Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 28 niedzielę zwykłą, rok C                            13.10.2019

 

1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Krystynę Pudlik, Małgorzatę Mielniczek, Bogumiłę Mielniczek, Iwonę Mentel.

2. Dziękuje serdecznie dla Koła Różańcowego z Sadlinek za ofiarę 5 tyś zł. na nowe organy do naszej świątyni, serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuje serdecznie dla rodziny p. Oliwa oraz p. Piskor za całoroczną dbałość o kwiaty przy figurze Matki Bożej Fatimskiej, serdeczne Bóg zapłać…

4. Dziękuje za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane, obecnie z przeznaczeniem na nowe organy. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

5. Dziś w całej Polsce obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Dziękujemy za ofiary na stypendia składane do puszek na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać!

6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św. Trwają również zapisy dzieci klas I do I komunii św. na rok 2021.

7. W dzisiejszą niedzielę zapraszam na nabożeństwo fatimskie, rozpoczniemy o godz. 20.00 wspólnym różańcem i następnie ostatni raz w tym roku udamy się procesją z figurą Matki Bożej fatimskiej aleją brzóz, zapraszam ze świecami…

8. Od dzisiejszej niedzieli przy wyjściu z kościoła są rozdawane kartki na wypominki i Msze św. gregoriańską – zbiorową za wszystkich naszych ukochanych zmarłych, które po czytelnym wypisaniu proszę wrzucać do skrzyneczki przed ołtarzem.

9. Jutro obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycielom i pracownikom oświaty życzymy Bożego błogosławieństwa, radości i satysfakcji w ich służbie i pracy.

10. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich i starszych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

11. Trwa miesiąc październik, zapraszam do bardziej gorliwego odmawiania różańca, w naszej parafii nabożeństwa różańcowe w niedzielę o godz. 9.00, a w tygodniu codziennie o godz. 16.30, zapraszam. Zapraszam dzieci do czynnego włączania się w modlitwę różańcową w kościele. Odmawiajmy też różaniec w naszych  domach wraz z całą rodziną.
12. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek św. Teresę od Jezusa, w środę św. Jadwigę Śląską oraz wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego, w piątek św. Łukasza Ewangelistę – patrona lekarzy i służby zdrowia, których ogarniamy serdeczną modlitwą i życzeniami błogosławieństwa Bożego. W sobotę wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki – męczennika.

13. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 5.00zł. Zachęcamy do lektury!

14. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

15. Proszę przy zamawianiu nowego pomnika na cmentarzu zadbać z wyprzedzeniem o pozwolenie na postawienie pomnika na grobach swoich bliskich i proszę uzgadniać wszelkie pracę budowlane na cmentarzu. Proszę również serdecznie, aby wszelkie nieczystości wrzucać do pojemników według ich przeznaczenia, i proszę aby do pojemników nie wrzucać ziemi. Przypominam również o odnowieniu dzierżawy tych grobów, które już przekroczyły okres 20 lat oraz o dopełnieniu formalności opiekuna grobów na naszym cmentarzu składając w kancelarii parafialnej deklarację dysponenta grobu.

16. We wtorek, 22 października 2019r. o godz. 13.00 odbędzie się przed naszą parafią zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

17. Zapraszamy do udziału w Czuwaniu Młodzieży Diecezji Elbląskiej, które odbędzie się 18 października w Iławie. Poprowadzi je ks. Zbigniew Drzał ze wspólnoty "Młodzi i Miłość" z Gdańska. Wyjazd spod parafii Miłosierdzia Bożego ok. 18.45, powrót po północy. Koszt wyjazdy 10 zł. Zapisy ks. Łukasza Cieplińskiego, wikariusza parafii Miłosierdzia Bożego (tel. 600 208 693, mail: lukas.cieplinski@gmail.com).   

18. Zapraszamy do wzięcia udziału w Europejskim Spotkaniu Młodych Taize,  które w tym roku odbędzie się we Wrocławiu. Wyjazd w dniach 28.12.2018-1.01.2019 r. W spotkaniu mogą uczestniczyć osoby od 16 do 35 roku życia.  Maksymalny całkowity koszt wyjazdu wynosi 400 zł (w tym max. 160 zł autokar i ubezpieczenie i 240 zł koszty uczestnictwa na miejscu).Koszt wyjazdu może być mniejszy w zależności od liczby chętnych. Więcej informacji i zgłoszenia u ks. Łukasza Cieplińskiego (tel. 600 208 693, mail: lukas.cieplinski@gmail.com).  

19. Rozpoczął się jesienny czas ogrzewania mieszkań. W naszych domach pali się węglem i drewnem. Istnieje niebezpieczeństwo zatrucia się, gdy piece lub urządzenia grzewcze są niesprawne. Dla bezpieczeństwa własnego i najbliższych należy dokonać przeglądu instalacji i niezbędnych napraw.

20. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

21. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Helenę Kępanowską z Olszanicy, l. 63, w Jej intencji: Wieczny odpoczynek racz Jej dać. Panie…