Ogłoszenia parafialne na 33 niedzielę zwykłą, rok C                            17.11.2019

1. Dziękuje serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam p. Wioletę Kobyłko, Justynę Czarnowską, Alicję Krauza.

2. Dziękuje serdecznie za ofiary na tacę w ubiegłą niedzielę z przeznaczeniem na pracę inwestycyjno – budowlane w naszej parafii, za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuję serdecznie dla p. Wójt Gminy Sadlinki, p. Elżbiety Krajewskiej, za zorganizowanie w naszym kościele parafialnym koncertu Chóru Żeńskiego Eufeme z Łodzi z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i ugoszczenie artystów na plebanii.

4. Dziękuje serdecznie dla pań z koła Różańcowego z Sadlinek za pomoc w grabieniu liści przy kościele, Bóg zapłać.

5. Dziękuje serdecznie za waszą dbałość o nasz cmentarz parafialny, dziękuje, że tak wiele osób pięknie segreguje nieczystości na cmentarzu. Proszę, aby wszelkie śmieci wyrzucać do pojemników. Proszę, aby do pojemników nie wrzucać ziemi…

6. Dziś obchodzimy III Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka. Przy tej okazji, dziękujemy tym wszystkim, którzy w ciągu całego roku troszczą się materialnie i duchowo o najbardziej potrzebujących w naszej parafii, a także Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

7. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich i starszych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

8. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas ósmych szkoły podstawowej na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

9. Od poniedziałku do środy będę na rekolekcjach kapłańskich, dlatego we wtorek kancelaria parafialna nie będzie czynna.

10. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy: w poniedziałek – bł. Karolinę Kózkównę, w środę – św. Rafała Kalinowskiego, w czwartek – ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, w piątek – św. Cecylię – patronkę muzyki. Naszemu Panu Organiście składamy podziękowanie za służbę i pracę w kościele. Życzymy także błogosławieństwa Bożego przez wstawiennictwo św. Cecylii.

11. Przypominam również o odnowieniu dzierżawy tych grobów, które już przekroczyły okres 20 lat, jak również przypominam o podpisywaniu deklaracji opiekuna grobu z naszego cmentarza.

12. Różaniec wypominki w naszym kościele w tym tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 16.30, a następnie Msza św. gregoriańska – zbiorowa za naszych drogich zmarłych poleconych modlitwą Kościoła. Nadal też można wypełniać karty wspominkowe i składać w skrzyneczce.

13. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 6.00zł. Zachęcamy do lektury!

15. Za tydzień Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, a za dwa tygodnie Adwent. Od pierwszej niedzieli Adwentu zapraszam na wspólne śpiewanie Godzinek ku czci Najświętszej Maryi Panny w każdą niedzielę o godz. 7.15.

16. Od kilku dni mamy już ogrzewany kościół, proszę zamykać drzwi od kościoła.

17. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.